banner154

Ahmet İzzet ed Duri, Tikrit'te Öldürüldü

Irak'ın Tikrit kentinde bir eve düzenlenen baskında aralarında Ahmet İzzet ed-Duri'nin de bulunduğu 50 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ahmet İzzet ed Duri, Tikrit'te Öldürüldü
Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in yardımcısı İzzet ed-Duri’nin oğlu Ahmet İzzet ed-Duri’nin de aralarında olduğu Baas Partisinin üst düzey lider kadrosunun Tikrit’te bir evde toplantı halinde olduğu haberi üzerine eve baskın düzenlendi.

LİDER KADRODAN 50 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Evdekilerin güvenlik birimlerine ateş açması sonucunda çatışma çıktı. Baas Partisinin lider kadrosuna yönelik düzenlenen operasyonda ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü. Hayatını kaybedenlerden birinin Saddam Hüseyin'in yardımcısı olan ve halen ABD tarafından aranan İzzet ed-Duri’nin oğlu Ahmet İzzet ed-Duri olduğu belirtildi.

SAVAŞ UÇAKLARI SALDIRI DÜZENLEDİ

Operasyonun Irak Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının kente yönelik düzenlediği saldırıdan sonra gerçekleştiği bildirildi. Bir süredir çatışmaların yaşandığı Irak'ta, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgüt militanları ve bazı aşiret güçlerinin, en büyük kentlerden Musul ile Salahaddin vilayetinin merkez kenti Tikrit'in yanı sıra bölgedeki kimi yerleşim birimlerinde kontrolü ele geçirdiği açıklanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232