banner154

Aziz Yıldırım'ın öfke kustuğu iki isim

Aziz Yıldırım'dan Abdullah Gül'le Bülent Arınç'a: Vicdanınız Rahat mı

Aziz Yıldırım'ın öfke kustuğu iki isim
Fenerbahçe Başkanı, şike süreciyle alakalı konuşurken Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Yıldırım, "Abdullah Gül ve Bülent Arınç hakkımda 6 küsür sene ceza verdiler. Vicdanları rahat mı?" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Habertürk televizyonuna şike süreciyle alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı.

"ABDULLAH GÜL'LE BÜLENT ARINÇ'IN VİCDANI RAHAT MI"

3 Temmuz 2011 yılında patlak veren şike davasu hakkında konuşan Yıldırım, "Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül veto edebiliyordu. Ben 156 seneyle Şekip 117 seneyle Tamer 85 seneyle falan yargılanmak üzere iddianamae hazırlandı. Adam vuruyorsun 6-7 sene ile hürriyetine kavuşuyorsun. O dönem sayın başbakan Recep Tayyip Erdoğan hasta yatağında bu kanunun yanlış olduğunu söyledi ve meclise götürdü. Tüm partile bunun için çalıştı. Bu kanun dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e gitti ve veto etti. Şimdi soruyorum eski Cumhurbaşkanı vicdanen rahat mı merak ediyorum. Bülent Arınç'a da buradan sesleniyorum. Hakkımda 6 küsür sene ceza verdiler. Vicdanı rahat mı? Merak ediyorum.

"ERDOĞAN OLMASAYDI ŞU AN BAŞKA YERLERDE OLABİLİRDİK"

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu kanunun yanlış olduğuna inanmasaydı şu başka yerlerde olabilirdik." diyen Yıldırım, "1 sene mahkemede devamlı savunma yaptım. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kemal Kılıçdaroğlu'na Devlet Bahçeli'ye burdan teşekkür ederim." dedi.

"SUÇU OLMAYANLAR NEDEN KAÇIYOR"

Yıldırım, "3 Temmuz ile 10 Temmuz arasında bayanlar, baylar, bizi suçlayanlar. Neredeler?. 50 bin kişi ile Türkiye'de sivil darbe yapıyorlar. Suçu olmayan adam neden kaçıyor abi? Bak kaçıyorlar şimdi. Kırmızı bültenle aranıyorlar." ifadelerini kullandı. Kaynak: Haberler
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232