banner154

Süleyman Aktaş:  Liman Mersin için güç kaynağıdır

Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Aktaş, Mersin Limanı’nın Mersin adına büyük bir güç kaynağı olduğunun altını çizerek, Mersin’in lojistik anlamda diğer şehirlere göre daha üstün olduğunu belirtti.

Süleyman Aktaş:  Liman Mersin için güç kaynağıdır
banner255

Mersin’in lojistik üstünlüğü

Türkiye’nin en büyük limanına sahip olan Mersin’in lojistik üstünlüğünün Mersin adına fırsata çevrilmesi gerektiğinin altını çizen Aktaş, ‘Mersin gerek konumu, gerek limanı, gerekse yeni yapılacak olan yatırımlarla birlikte ülkenin ve bölgemizin dış pazardaki yerini sağlamlaştırmak için büyük bir güç kaynağıdır. Türkiye’nin dışarıya açılan kapısı Mersin Limanıdır. Mersin Limanı ticaret hacmi ile ihracat rakamlarını ciddi oranda üst seviyelere taşıyor. Bölgedeki iş dünyası mensupları böyle bir ağa sahip oldukları için şanslıdır’ dedi.

‘Mersin yatırımlarla ticaret merkezi olacak’

Mersin’in sanayi, lojistik, tarım gibi birçok alanda üretime ve ihracata hazır bir kent olduğunu belirten ÇUGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Aktaş, ‘Mersin’in tek eksiği birlik ve beraberliktir. Mersin, sanayi alanından tarıma kadar birçok sektöre Limanı ve yeni yapılacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı ile cevap verebilecek donanıma sahip. Bu bağlamda yerli otomotivin bir ayağının Mersin’de yürütülmesi ivedilik ve konum itibari ile çok uygundur. Keza Çukurova Bölgesel Havalimanı ile birlikte tarım ihracatında da ciddi oranda söz sahibi olabiliriz. Bunların hepsi güçlü lobi faaliyetleri ile el ele vererek yapılabilir’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232