banner154

Özcan Can: Sigorta sektöründe önemli olan poliçenin kapsamıdır

Sigortacılık sektörüne ortağı vesilesi ile girdiğini, 10 yıllık geçmişi olan Demirkaya Sigorta Şirketini bağımsız olarak Mersin'de açtıklarını  belirten Demirkaya Sigorta Sahibi Özcan Can, "Mersin Ticaret Sanayi Odası'na kaydımızı yaptırdık ve sigorta sektörüne 2 yıl önce giriş yaptık. Pandeminin başlaması ile birlikte firma ziyaretlerimizi yapamadığımız için sektöre hızlı bir giriş yapamadık. Bizim de zaten amacımız yavaş yavaş ilerleyip kurumsal bir çizgi oluşturmak" dedi.

Özcan Can: Sigorta sektöründe önemli olan poliçenin kapsamıdır

"SEKTÖRDE ESAS OLAN POLİÇENİN KAPSAMIDIR"

Sigorta sektöründe yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Can, sektördeki en önemli unsurun poliçenin kapsamı olduğunu söyledi. Can, "Sigorta sektörü birçok sıkıntının yaşandığı bir sektördür. Bunların başında da poliçenin kapsamından doğan sorunlardır. Buna örnek verecek olursak; Bir kişi ucuz olsun diye X bir firmadan faydalandığı sigortanın poliçe detaylarını incelemiyor. Burada esas olan poliçenin içeriğidir. Mala yapılacak sigortada kapsamı genişlettikçe fiyat artar. Bir sigorta şirketi terör saldırısını sigorta kapsamına dahil etmiyorsa, biz dahil ediyorsak bizim fiyatımız diğer sigorta şirketine göre daha maliyetli çıkacaktır. Bu unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Vatandaşın da en çok şikayet ettiği konu da budur. Poliçenin içeriğini araştırmadan firmalar arası fiyat artışlarından kaynaklı şikayetlerini dile getiriyorlar. Tüm sigorta şirketlerine verilen fiyat aynıdır, değişmez" dedi.


"SİGORTA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR"

İnsanların sigorta konusunu daha fazla ciddiye alması gerektiğine değinen Özcan Can, "İnsanın başına büyük bir felaket en fazla 1-2 kez gelir. Aracınız 1 kez takla atar, evinizde yangın 1 kez çıkar. O yüzden çok geç olmadan mallarınızı sigortalatmanız gerekiyor. Bunu yaparken de poliçenin içeriğinden haberdar olmanız lazım. Yaptırdığınız poliçe yangın, deprem, saldırı, kaza, patlama, doğal afet gibi maddeleri içerip içermediğine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu açıdan sigorta büyük önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner366

banner357