banner154

Harika Kürk: İnovasyon bir işletmenin gücüdür

Mersin'in başarılı iş kadınlarından Kürk Mobilya işletmecisi Harika Kürk, Kürk Mobilya'nın inovasyonu takip eden bir kurum olduğunun altını çizdi.

Harika Kürk: İnovasyon bir işletmenin gücüdür
banner255

Mersin'de 23 yıldır mobilya sektöründe faaliyetlerini sürdüren Kürk Mobilya, önceki günlerde yoğun talep üzerine 34. cadde üzerinde yeni yerinin açılışını görkemli bir davetle gerçekleştirdi. Kürk Mobilya'nın Çukurova bölgesinde alternatifinin olmadığını belirten Harika Kürk, Kürk Mobilya'yı gazetemize anlattı. 

İşte o özel röportaj;

Harika Kürk Kimdir? Bize Kürk Mobilya'dan bahseder misiniz?

23 yıldır mobilya sektörünün içerisinde olan, evli ve 2 çocuk annesi bir iş kadınıyım. Kürk Mobilya daha önce Pozcu'da hizmet veren bir mağazaydı. Mobilya mağazamızı kapatmayı düşünürken, yoğun talep doğrultusunda 34. cadde üzerinde tekrar açtık. Kürk mobilya sürekli yeniliği takip eden inovasyon ışığında yürüyen bir mağazadır. Sadece mobilya üzerine değil, çeşitli markaların aksesuarlarını da mağazamızda bulunduruyoruz. Kürk mobilya dünyaca ünlü markalarla çalışan ve kaliteli hizmet veren, mobilya sektöründe öncü bir kuruluştur. 

''Çukurova Bölgesinde Alternatifimiz Yok''

Kürk Mobilya olarak şuanda Amerika'dan ithalat yapan tek firma Kürk mobilyadır. Bu açıdan baktığımızda marka ve kalite düzeyinde Çukurova bölgesinde alternatifimiz yok. Bünyemizde bulundurduğumuz markaları birçok kesim bilmiyor ve biz bu markaları Çukurova bölgesinin geneline yaymayı hedefliyoruz. Şuanda Adana müşterimiz Mersin müşterimizden daha fazla, o yüzden biz bu kaliteyi Mersin içerisinde doğru bir şekilde tanıtımını yaparak insanların kaliteyi yakalamaları açısından öncü bir kurum olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Diğerlerinden farklı bir konsept olarak, Kürk mobilya içerisine cafe açıyoruz. Buraya gelen müşterilerimize rahat bir ortam sunabilmek adına böyle bir fikir oluşturduk ve kısa süre içerisinde cafemizi faaliyete geçireceğiz. 

''Mersin yeniliğe yavaş yavaş alışıyor''

Mersin iş dünyası, sıradanlığı yavaş yavaş geride bırakmaya ve inovatif ürünlere yönelmeye başladı. Bünyemizde bulunan ürünlerimiz her kesime hitap edebiliyor. Gerek iş dünyası gerekse orta düzey yaşam standartlarına uygun mobilya ve dekorasyon ürünlerimizi Mersinlilere sunuyoruz. Adana ve Mersin arasında kıyaslama yapacak olursak; Adana, Mersin'den daha çok kaliteye önem veriyor. Yıllardır Adana bölgesindeki müşterilerimiz değişmedi. Bunu Mersin'de de kalıcı hale getirerek daha birçok dünya markasını mağazamıza getireceğiz.

''İnovasyon bir işletmenin gücüdür''

Kürk Mobilya'nın 23 yıldır bu sektörün içerisinde  olmasının sebebi sürekli yenilikçi fikirlerle inovatif ürünlerin takibini sürdürerek, insanlara pozitif bir yaşam sunabilmek adına çalışan bir kuruluş olmasıdır. İnovasyon bir işletmenin gücüdür ve bu gücü sürekli elinizde tutmanız gerekiyor. Alanında uzman ekibimiz ile birlikte, mobilyanın tüm zerafetini mağazamızda sergilemek adına yoğun bir çaba gösteriyoruz. Mersin ve Adana çevresi de yıllardır Kürk mobilyanın bu gayretini bildikleri için tercih edilen taraf oluyoruz. 

Başarıyı yakalamış bir iş kadını olarak, iş hayatına atılmak isteyen kadınlara önerileriniz nelerdir?

Öncelikle bir işi yaparken araştırmalarını iyi yapmaları gerekiyor. Kadınlarımızın yapamayacakları hiçbir iş yoktur, yeter ki dik durup sürekli yeniliği takip etsinler. Ülkemizde maalesef kadına pek fazla değer verilmiyor. Kadın da bunun farkında olduğu için o hırsla işlerine daha titiz yaklaşıyor . Bu açıdan yapacakları iş ne olursa olsun asla pes etmemeleri onlara başarıyı getirecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN ARLI
HAKAN ARLI - 2 yıl Önce

Kürk Mobilya dan 18 sene önce almış olduğum mobilyalarım hala ilk günkü gibi .. kuvvet ile tavsiye ederim .

SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232