banner154
banner235

Gürhan Yıldırım: Ticarette esas olan dürüstlüktür

Mersin'de Gürtel İLETİŞİM toptan cep telefonları ve aksesuarları ayrıca Duycan iletişim Türk Telekom yetkili bayisi olarak hizmet veren Gürhan Yıldırım, ticaret alanını anlattı.

Gürhan Yıldırım: Ticarette esas olan dürüstlüktür
banner255
Mersin'de bilişim sektöründe dürüstlüğü ve yaptığı ticaret kalitesiyle kendini kanıtlayan Gürhan Yıldırım, ticaretin dürüstlük üzerine kurulması gerektiğinin altını çizdi. Mersin Girişimci İş Adamları Derneği üyesi olan Yıldırım, sıfırdan başlayarak birçok kesimin güvenini kazanmayı başardı. Genç girişimcilere de tavsiyelerini sunan Gürhan Yıldırım, bilişim sektöründe yer alan işini gazetemize anlattı.

Bilişim sektöründe yer alıyorsunuz. Bize yaptığınız işten kısaca bahseder misiniz?

Gürtel iletişim olarak toptan cep telefonu ve aksesuarlarının ticaretini yapıyoruz. Bunun yanında Duycan iletişim olarakta perakende satışlarımıza  devam ediyoruz. Aynı zamanda Türk Telekom yetkili bayisiyiz. Yaklaşık 250 bayi ağımız var. Mersin'in ilçeleri ne ve iç anadolu civarına toptan telefon ticareti yapıyoruz. Biz Duycan ve Gürtel iletişim olarak kaliteli hizmet vermek için yıllardır çlışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Sıfırdan başladığımız işimizde kaliteli dürüst hizmet vererek müşteri kitlemizi artırdık. Müşterinin mağdur olmaması bizim için çok önemli ve bu doğrultuda mesleğimizi icra ediyoruz. Perakendeye yöneldikten sonra Türk Telekom'un bütün işlemlerini yapıyoruz. Kısacası telefonla ilgili bütün işlemleri burada gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında güven veren bir işletme olduğumuz için bütün distribütörlerle çalışıyoruz. 

Bir girişimci olarak Mersin GİAD üyesisiniz. Mersin GİAD'ın iş insanlarına ne gibi katkıları oluyor?

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği, kente yön veren bir kuruluştur. Mersin GİAD ailesinin bir üyesi olduğum için çok mutluyum. İnsanların hem birbirleri arasındaki ticaretin artması hem de sosyal faaliyetler kapsamında kendilerini yenileyebileceği bir topluluk içerisinde olmak tabikide artı değerler katıyor. Mersin GİAD'ın en sevdiğim özelliği, her sektörün ayrı ayrı komisyonlarının olması. Ayrı komisyonlar kurarak sektörel sorunların çözümü daha kolay hale geliyor. Bu açıdan ikili ilişkiler daha da sağlamlaşıyor. 

Sıfırdan başlayan bir girişimci olarak genç girişimcilere neler önerirsiniz?

Bir mesleği icra ediyorsanız en başta uygulamanız gereken olgu dürüstlük olmalıdır. Ticaretin ahlaklı olanı her zaman kazandırır. Bizler bu güne kadar gelebildiysek bu dürüstlüğümüzün sayesindedir. ikinci bir tavsiyem ise; araştırmacı olmalarıdır. Bir işe başlamadan önce yapacakları işin pazar araştırmasını iyi yapmaları gerekiyor. Ar-Ge çalışmaları doğru yürütülen bir iş her zaman başarıyı getirir. Olumsuz durumlarda karamsarlığa kapılmadan daha çok çalışılması gerektiğinin bilincinde olunması gerekiyor. Bunların yanına bir de dürüstlük eklendiği zaman gençlerimizin işinde başarılı olmamaları gibi bir neden kesinlikle yoktur. Bir diğer konu ise, insanların maalesef ezilme duygusunu tatmadan patron olma gayreti var. Bu bana göre yanlış bir ataktır. Çırağı olmadığınız işin patronu olamazsınız.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257