banner154
banner235

Veysel Memiş: Türkiye sanayisi büyüyor

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin haziranda yıllık bazda yüzde 3,4 artmasını değerlendiren MTOSB Müteşebbis Heyet Üyesi Veysel Memiş, ‘Türkiye sanayisinin bu gelişimi bizlere gelecek ile ilgili umut veriyor’ dedi.

Veysel Memiş: Türkiye sanayisi büyüyor
banner255

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) sanayi üretim endeksine ilişkin verilerini değerlendiren Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi Memiş, ‘Nisan ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6.7’lik artış gösteren Türkiye sanayisi, mayısta yüzde 3.5, haziran ayında ise yüzde 3.4’lik bir artış gösterdi. Yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4.6 oranında bir ortalama yakalayan üretim artışının geçtiğimiz yıllara göre yükselişte olması Türk sanayicisine geleceğe dönük olumlu sinyaller veriyor. Sanayi üretimindeki artış ülkemizin büyümesindeki en önemli göstergedir’ dedi.

Üreticiye devlet tarafından verilen desteklerin yatırım koşullarına olumlu katkı sağlayarak, üretimin artmasında büyük rol oynadığını belirten Veysel Memiş, ‘Türkiye ciddi sanayi potansiyeli bulunan ve sanayi öncülüğünde büyüyen bir ülkedir. Ülkemizin büyümesinde lokomotif görevi gören Türk sanayisinin gelişimi açısından verilen desteklerin payı büyüktür. Mersin’de de yıllardır sürdürülen çalışmalar sonrasında yeni sanayi alanları ortaya çıktı. Fakat bunu yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki dönem Mersin’de faaliyete geçecek olan 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen ardından 4. Organize Sanayi Bölgesi’nin çalışmalarına başlanmalı. Ve bu anlamda tüm Mersin işbirliği içerisinde olmalı’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım