banner154
banner235

Veysel Memiş: Gençler bu fırsatı değerlendirmeli

TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Memiş, TÜBİTAK tarafından gençlerin iş fikirlerini iyi bir iş planına dönüştürme hedefiyle başlatılan Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı ile 150 Bin TL’ye kadar hibe verdiğini ifade etti.

Veysel Memiş: Gençler bu fırsatı değerlendirmeli
banner255

Program kapsamında teknolojik ve yenilikçi iş fikri olan girişimcilerin fikirlerinin değerlendirileceğini ifade eden TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Memiş, ‘Türkiye’nin yenilikçi fikirlere ihtiyacı var. Bunun için de sürekli olarak bu tarz destekler veriliyor. Biz de TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu olarak sık sık yenilikçi iş fikirlerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Genç girişimciler bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve yatırım için gerekli hibe fırsatını kaçırmamalı’ dedi.
 
Son başvuru tarihi 31 Ocak olan programa başvurmak isteyenlerin, İstanbul Üniversitesi Teknokent internet sitesi olan http://entertech.com.tr/ adresinden gerekli bilgilere ulaşabileceğini kaydeden Veysel Memiş, ‘İki aşamalı programda, internet sitesi üzerinden toplanan iş fikirleri bir eleme sistemine tabi tutularak; fikirler, teknolojik düzeyi ve yenilikçi yönü, iş fikrinin uygulanabilirliği, iş fikrinin taşıdığı ticari değer, iş fikrinin rekabetçi düzeyi, iş fikri ekibinin nitelikleri ve iş fikrine uygunluğu gibi yönler göz önünde bulundurarak değerlendirilecek’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım