banner154

Unutma ki tek değilsin.!

Burak Karataş korona virüs salgınına rağmen umursamazca hareket edenlere yazdı: Unutma ki tek değilsin.!

Unutma ki tek değilsin.!

Korona virüs ülkemize girdiği günden bu yana her yerde farklı tartışmalar var..

Önce 65 yaş üstüne söz geçiremedik; yasak geldi..

Sonra gençlere laf dinletemedik; yasak geldi..

Halen kurallara uymamakta ısrar eden bir kitle var.. Mersin’de hamamı kahvehaneye çevirdiler mesela.. Adana’da bir kişi yaşının genç olduğunu söyleyerek  polisin verdiği maskeyi takmamakta ısrar etti.. İstanbul’da 17 yaşındaki genç kız ‘bizi kaç gün evde tutabilirler ki; sıkılıyoruz’ dedi..

Bugün karşı karşıya olduğumuz salgın tehlikesinde hiç kimse sadece kendi canından sorumlu değil.. Herkes birbirinden sorumlu.. Yok öyle münferit düşünüp, ‘Bana bir şey olmaz’ demek.. 

Senin canın sevenlerinin dışında kimsenin umurunda değil emin ol.! Ama Türkiye’de 1 kişinin bu hastalığı 200 kişiye bulaştırdığı haberini de duyduk.. Bugün konulan kurallara sonuna kadar uymak zorundasın.. Kendi canın için değilse, benim sevdiklerimin canı için.. Çünkü senin tedbirsizliğinin sonucunda hiç tanımadığın insanların da bu hastalığa yakalanma riski var..

Adı üstünde salgın.!

İşin bir de sosyal ve ekonomik boyutu var.. 

Bu iş böyle ondan ona, ondan ona bulaşa bulaşa devam ederse insanlar zor sokağa çıkar.. Uzmanların, Sağlık Bakanlığı’nın, devletin koyduğu kurallara sonuna kadar uyarak günlerdir evinde oturan insanların ne suçu var.? Onlar hastalık yayılmasın diye evlerinden dışarıya çıkmazken, senin umursamazlığın yüzünden belki de hastalık ondan ona yayılıyor.. 

Öyle bir düşman ile karşı karşıyayız ki günlerce hastalık yayarken hasta olduğunuzun farkına bile varmıyorsunuz.. Sen genç olabilirsin ama senin de taşıyıcı olma riskin var.. Bu hastalık seni öldürmese de etrafındaki insanları öldürebilir, onları da taşıyıcı hale getirebilir.. Bir kişinin sorumsuzluğu yüzünden milyonlarca insan eve hapsolmak zorunda mı.?

İşsiz kalanları, evdeki çocuğunun kıyafetini okulunu zaten geçmiş ama karnını nasıl doyuracağını düşünen binlerce kişiye de mi acımıyorsun.?

Unutma; bu salgında hiç kimse sadece kendinden sorumlu değil.! Hepimiz birbirimizden sorumluyuz.! Hem de hiç tanımadığımız milyonlardan.!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 21:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner333

banner232