banner154

Sağlık Bakanı Mersin ve Adana'daki hasta sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın basın toplantısında paylaştığı haritada il il hasta sayısı açıklandı. Buna göre Mersin'de 9, Adana'da 197 koranavirüs hastası var..

Sağlık Bakanı Mersin ve Adana'daki hasta sayısını açıkladı

www.cukurovaexpres.com / Özel Haber

Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından düzenlediği basın toplantısında Türkiye'deki koronavirüs ve vaka sayısına ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı verilere son 24 saatte 14 bin 396 koronavirüs testi yapıldı ve 2 bin 148 yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte ise 63 kişi hayatını kaybetti.

Bakan Koca'nın basın toplantısında paylaştığı haritada il il hasta sayısı açıklandı. Buna göre Mersin'de 9, Adana'da 197 koranavirüs hastası var..

Koronavirüs vaka sayılarını bütün illerde görüldüğünü açıklayan Koca, "Bütün illerimizde bu virüsün olduğunu biliyoruz. En çok vaka İstanbul'da. İstanbul'daki vaka sayısı 8 bin 852. Vakaların yüzde 60'i istanbul'da. İstanbul'u İzmir, Ankara, Kocaeli izliyor. En çok vefat olan ilk 10 il: İstanbul, İzmir, Kocaeli, Ankara, Konya, Zonguldak, Trabzon, Balıkesir, Adana, Sakarya. Ölenlerin yüzde 80'i 60 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişiler." ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs vakası 81 ilimizde de var

Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca: Koronavirüs vakası 81 ilimizde de var

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232