banner154

Sadık Özkan AK Parti'den aday adayı oldu

Mersin Ekonomi Platformu Genel Sekreteri, Mersin Perakendeci İşadamları Derneği Başkan Vekili M. Sadık Özkan 24 Haziran'da yapılacak 27. dönem milletvekili seçimleri için AK Parti Mersin İl Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Sadık Özkan AK Parti'den aday adayı oldu
banner255

BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI MERSİN OLACAK 

Özkan, 'Mersin’de Yatak Üretimi, Yurtiçi ve Yurtdışı Satışını yapmaktayız.  Mersin Perakendeci İşadamları Derneğinin Başkan Vekilliği görevini 2013 yılından bu tarafa yapmaktayım. Perakendeci arkadaşlarımızın yaşadığı bütün sıkıntıların hepsini bilmekteyim. Ayrıca Mersin’deki Ekonomi Odaklı Sivil Toplum Kuruluşlarının oluşturduğu Mersin Ekonomi Platformunun 3 yılı aşkın süredir Genel Sekreterliğinin yürütmekteyim. Dolayısıyla Şehrimize yapılan Bütün yatırımları yakından takip etmekteyim. Devam eden projelerin gecikmeden milletimizin hizmetine sunulması için elimizden geleni fazlasıyla yapacağım. Milletvekili değil adeta şantiye şefi gibi bütün projeleri takip edeceğim.

Öte yandan Şehrimizin Bölgemizin Parlayan Yıldızı olması için hayata geçirilmesi gereken projeler hakkında gerekli bilgi donanımına sahibim. Mersin Ekonomi Platformu olarak Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’ın desteğiyle birçok projeye imza attık' dedi.
 
AMACIMIZ ENGELLİLER  İÇİN HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK 

Özkan, 'Ayrıca şehrimizdeki sosyal yaşamın daha üst seviyelere çıkması için çalışacağım. Şehrimiz coğrafi ve iklimsel özelliklerinden dolayı daha kolay yaşanabilir bir şehir bu yüzden yaşlı ve engelli oranı diğer şehirlere göre yüksektir. Biz hükümetimizin başlattığı öyle veya böyle bir şekilde sekteye uğrayan hizmetleri yerinde eksiksiz yaptırmaya çalışacağım. Amacımız hayatı daha da kolaylaştırmak. Ben damdan düşenim o yüzden desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımız Mersin’de yaşamdan eziyet çekmek yerine keyif alacaklardır' şeklinde konuştu.

M. Sadık Özkan Kimdir?

8 Temmuz 1977 Tarihinde Tokat’ta Doğdum. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Mersin’de Bitirdim.Çağ Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümünü Bitirdim. Daha Sonra Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdim.Yüksek Lisansımı Toros Üniversitesinde İşletme Ekonomisi alanında Yaptım.

1991 yılında Aile şirketimizde bir fiil çalışma hayatım başladı.Eğitim ve Çalışma Hayatını birlikte sürdürdüm. 2002 yılında geçirdiğim kaza neticesinde Mersin Üniversitesinde 5 ameliyat ve daha sonrası GATA’ya bağlı Bilkent Engelli Rehabilitasyon Merkezinde 5 aylık tedavi sonrasında Hayatıma Baston yardımıyla yürüyerek devam ediyorum.2010 yılından itibaren Kendi Tescilli Dr.Otto Yatak Markamızla, yatak ve uyku Ürünleri üretip yurt içi ve yurt dışı satışını yapmaktayız. 2013 yılından itibaren MEPİAD – Mersin Perakendeci İşadamları Derneği Başkan Vekilliği görevini yürütmekteyim. Ayrıca 2015 yılından itibaren de Mersinde bulunan Ekonomi odaklı Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanlarından oluşan MEP – Mersin Ekonomi Platformu’nun Genel Sekreterliği görevini yürütmekteyim. Advance Seviyesinde İngilizce bilmekteyim. 2006 yılında Funda ÖZKAN ile hayatımı birleştirdim. 2009 Doğumlu Defne Naz ve Ela Nur Adında 2 kız çoçuğu sahibiyim.

M.Sadık ÖZKAN
Mersin Ak Parti Milletvekili Aday Adayı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner232