banner154

Sabri Tekli: 15 Temmuz milli bir destandır

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, ‘Mersinli sanayiciler olarak 15 Temmuz 2016 günü ve ertesi gün olduğu gibi, halen yılmadan üretmeye devam ediyoruz; ülkemize ve demokrasiye olan inancımız tam’ dedi.

Sabri Tekli: 15 Temmuz milli bir destandır
banner255

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, ’15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyetini karanlık bir çukura itmek isteyen FETÖ terör örgütü Türk milletinin demokrasi adına gösterdiği kararlı duruşu ve canını hiç düşünmeden tanklara siper eden korkusuz tavrı sayesinde püskürtüldü. Milletimiz tarihte eşi benzeri olmayan bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Uluslararası terör örgütlerinin yerli işbirlikçisi olan terör örgütü tarafından 248 vatan evladımız şehit edilmiş ve 2 bin 196 vatandaşımız ise gazi olmuştur’ dedi.

‘RAKAMLAR HEP ÜST SEVİYEDE’

15 Temmuz 2016 tarihinin üzerinden geçen 2 yıllık süreçte üretim hatlarını hiç durdurmadıklarını kaydeden Başkan Tekli, ‘Biz 16 Temmuz 2016 günü olduğu gibi sonrasında da üretimden vazgeçmeden, ülkemiz için, kentimiz için çalışmaya mücadele etmeye devam ettik. Üretim hatlarımızın hiçbir zaman durmadığının net göstergesi, enerji tüketim rakamlarımızın sürdürülebilir bir artış göstermesidir. İstihdam rakamlarımız, ihracat rakamlarımızdaki grafikler hep üst seviyelere tırmanış gösterdi. Ülkemizin ekonomik anlamdaki kurtuluşunun üretimden geçtiği felsefesi ile hareket ederek kentimize yeni sanayi alanları kazandırmanın mücadelesi içerisinde olduk. Türkiye inancı ile hareket eden, üretimden ve yatırımdan hiçbir zaman vazgeçmeyen sanayicilerimize şükran borçluyuz’ dedi. 

‘15 Temmuz kanlı darbe girişimini halkımızın demokrasiye olan güçlü bağları engellemiştir’ diyen Başkan Tekli, ‘Memleketimiz için şehadet mertebesine yükselenlerle beraber 15 Temmuz şehitlerini şükran ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin yakınlarına sabırlar, gazilerimize şifalar diliyorum. 15 Temmuz unutulmamalı, ısrarla unutmamalıyız, unutturmamalıyız’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner232