banner154

Murat İmamoğlu: Zam artışları sektörün önünü tıkıyor

Pandemi nedeni ile kapanan restoranlar paket servis gelirleri ile idare etmeye çalışırken, artan zam artışlarından da dert yandı. Mersin'de kurulduğu günden bu yana büyük bir ivme yakalayan Asrın Tantunisi Kurucusu Murat İmamoğlu pandeminin verdiği olumsuz gelişmelerin üzerine bir de zam artışlarının yaşanmasının kendilerini büyük ölçüde zora soktuklarını belirtti.

Murat İmamoğlu: Zam artışları sektörün önünü tıkıyor

Mersin'de kalitesi ve titizliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Asrın Tantunisi, yağ ve et başta olmak üzere birçok üründe zam artışları nedeni ile sıkıntılı günler geçirdiklerini belirterek, "Bize uygulanan zamları müşterilerimize kolay kolay yansıtamıyoruz. Bu sebepten dolayı da ciddi bir sorunla karşı karşıya kalıyoruz" dedi.


Pandemi nedeni ile toptancıların kendilerine uyguladıkları zamlara karşı tepkisini dile getiren İmamoğlu, "Son 2 yıldır büyük bir mücadele ile yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Kentte lezzetimizle birlikte güzel bir sinerji yakaladık fakat pandeminin olumsuzlukları nedeni ile toptan aldığımız ürünlerde ciddi bir zam artışı ile karşılaşıyoruz. Bunların başında ise yağ ve et geliyor. Bizim işimizin en püf noktası kaliteli ettir. Kaliteli eti misafirlerimize sunamadıktan sonra farkınız kalmıyor. Kaliteli etin maliyeti de diğerlerinin üstünde oluyor. Fakat son zamanlarda bu fiyatlara da zam gelince önümüzü göremez hale geldik. Toptancı bana rahatlıkla zam yapabiliyor, ama ben bu zammı müşterime rahat rahat yansıtamıyorum. Bu durumda esnafların konu ile ilgili çağrılarına yetkililerin kulak vermesi gerekiyor" dedi.

ASRIN TANTUNİSİ İLETİŞİM: 0324 341 51 61

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner366

banner357