banner154

Mersinli çocukları hayran bırakan midilliler

Özel Beyaz Kule Koleji'nin midillileri Mersinli çocukların büyük beğenisini kazanırken, çocukların ruhsal gelişimine de katkı sağlıyor

Mersinli çocukları hayran bırakan midilliler
banner255
Mersinli çocukların son aylarda büyük bir ilgi gösterdikleri Özel Beyaz Kule Koleji'nin midillileri, yaz kampının gözdesi oldu.. Önümüzdeki hafta başlayacak olan yaz kampında her gün binicilik dersi de verilecek..

At binmenin çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimine de büyük katkı sağladığı uzmanlar tarafından açıklanırken, Özel Beyaz Kule Koleji tarafından Mersin'e getirilen bu midilliler ise çocukların en çok ilgi gösterdiği hayvanlar oldu..

Özel Beyaz Kule Koleji yetkilileri, 'Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişiminde spor önemli yer almaktadır. Dersine konsantre olamayan, ödevini bitiremeyen, sorumluluk taşıyamayan hatta davranış bozukluğu gösteren çocuklar birçok ailenin üzüntü kaynağıdır. Binicilik bu bıkkınlığı, yorgunluğu, isteksizliği, erken ergenliği, ve obeziteyi, hatta davranış bozuklukları ve dikkat dağınıklıklarını gidermenin en güzel yoludur..

Hippoterapi (atla zihinsel engelli çocuk tedavisi) dünyanın birçok merkezinde ve Türkiye’de uygulanmakta ve çok yararlı sonuçlar elde edilmektedir. Buradan yola çıkarak sağlıklı çocuk gelişiminde de binicilik sporunun evrensel kurallar doğrultusunda yapıldığında fiziksel ve zihinsel katkıları olacağı kaçınılmazdır. At üzerinde iken dengeyi sağlamaya çalışmanın yanı sıra atın binicinin isteği doğrultusunda hareket etmesini sağlamak için birçok yardımı vardır. Bu yardımları uygulama çabası sırasında konsantrasyon gelişir. Dikkat dağınıklığı toparlanır, odaklanma yeteneği artar. Ayrıca çabuk davranmak gerekeceği için de çocuk çok kısa zaman sürecinde karar vermeyi, inisiyatif kullanmayı öğrenir. Bundan başka çocuk başladığı işi bitirmeye de konsantre olur. Sonuçta kararlı ve istikrarlı olmak başarıyı getirecektir. Çocuk böylece başarının da tadını çıkarmaya başlayacaktır. Giderek sorumluluk duygusu da beraberinde yerleşir. Bir o kadar önemli diğer bir nokta da her ne kadar bireysel spor olarak görülse de binicilik sporu takım ruhunu geliştirmektedir. Çocuk böylece paylaşmayı da öğrenecektir..

Binicilik sporunda çocuk 4-6 yaşlarına kadar onun hayvan olduğunu anlayamaz ve arkadaşı olarak kabul eder. Hayvan sevgisinin çocuğun sosyalleşmesi adına çok faydası vardır' şeklinde konuştular..

Detaylı Bilgi İçin: 0324 326 55 78 - 0324 326 55 79

www.ozelbeyazkule.comGüncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner334

banner336

banner234

banner343

banner325

banner326

banner232