banner154

Medikal Park Mersin ayrıcalıklı mı.?

VM Medical Park Mersin Hastanesi'nin açıldığı günden bu yana etrafındaki sokaklarda park sorunu yaşanıyor. Vatandaş evinin önüne park edememekten şikayet ederken, 'Medikal Park Mersin ayrıcalıklı bir işletme mi.? Bir sokakta 4 şerit park yapılır mı.? Emniyet Müdürlüğü bunu görmüyor mu.?' diyerek tepki gösteriyorlar.

Medikal Park Mersin ayrıcalıklı mı.?
banner255

www.cukurovaexpres.com / Özel Haber

Mersin’e yapılan her yeni yatırım kenti heyecanlandırır. VM Medical Park Mersin Hastanesi de açıldığı günlerde kenti heyecanlandırmış, kentte sağlık sektörüne yeni bir boyut getireceğine inanılmıştı.

VATANDAŞ İSYANDA

İlk günlerden itibaren farklı konularda eleştirilen VM Medical Park Mersin Hastanesi etrafında yaşayan Mersinliler isyan etme noktasına gelmiş durumda. 

EMNİYET GÖREVLİLERİ GÖRMEZDEN GELİYOR

Hastanenin etrafında bir sokakta 4 şerit park yapıldığını söyleyen vatandaşlar, Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün bunu görmezden gelmesini ise anlayamadıklarını ifade ederek, ‘Mersin’de yolun hem sağına, hem soluna park edilen başka bir cadde var mı.? Bizim evlerimizde bir yangın çıksa itfaiye araçları bu sokaklarda nasıl manevra yapabilir.? Yolun belirli bir bölümüne park yapılmasını anlayabiliriz ama yolun hem sağına hem soluna park yapılmasını anlayamıyoruz. Bu uygulamayı Mersin’de farklı bir yerde görmediğimiz için VM Medical Park Mersin Hastanesi'ne özel bir izin mi verildi merak ediyoruz.? Bu şekilde park kentin başka bir yerinde yapılsa yolun sol şeridindeki tüm araçlara önce ceza yazılır, sonra araçlar tek tek çekilir. Özellikle FETÖ ile mücadelede adeta kahramanlaşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’den bu konuyla ilgili yetkili kişileri uyarmasını istiyoruz’ dediler. 

‘KAÇ KİŞİLİK OTOPARKLARI OLDUĞUNU SÖYLEMEDİLER’

Konuyla ilgili görüştüğümüz VM Medical Park Mersin Hastanesi yetkilileri, hastanenin hem kapalı hem açık otoparkı olduğunu fakat otoparkların kaç araçlık olduğu ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmayacaklarını söylediler.

ŞİMDİ GÖZLER MERSİN EMNİYETİ’NDE

Etrafındaki sokakların hemen hepsinde kanunsuz park görüntüleri olan VM Medical Park Mersin Hastanesi’ne ‘özel bir izin verilmediyse’ Mersin Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bugünden itibaren konuyla ilgili gerekli çalışmayı yürütmesi bekleniyor. 

(Araçlar refüjü bile geçip yolun ortasına kadar park etmiş durumda iken en ufak bir uyarı yapılmaması akılları karıştırıyor)

(Mersin caddelerinde hemen hemen her sokakta bir şerite park yasağı yoktur.

Ama Medikal Park Hastanesi'nin etrafındaki sokaklarda hem sağ şeride hem sol şeride park etmek çok doğal)

Ters şeritten gelen bir araç..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232