banner154

Hasan Yıldırım: Hedefimiz Afrika pazarı

Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, 2021 yılı içerisinde öncelikli hedeflerinin Afrika pazarı içerisinde sektörde önemli bir yol kat etmek olduğunu kaydetti. 

Hasan Yıldırım: Hedefimiz Afrika pazarı
banner347

2008 Yılında Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 65 bin m2’lik alanda faaliyetlerine başlayan Yılbor Boru, ihracatta hedef büyüttü. 2018 Yılında ihracat satışlarının, toplam satışlar içerisinde yüzde 40’lık bir payı bulunurken, 2019 yılında bu payı yüzde 60’lara çıkarttıklarını kaydeden Yılbor Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, ‘2020 Yılında yaşanan pandemi ile birlikte tüm ülkeler kapılarını dış dünyaya kapatmış olsa da bu yılın ilk 9 ayında toplam üretimimizin yüzde 60’lık bir kısmını ihracat satışları oluşturdu. Irak, Libya, Özbekistan, Gürcistan, Kosova, Sudan, Nijerya, Suriye, Makedonya, Azerbaycan, Kıbrıs, Türkmenistan başta olmak üzere 30 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Şu an ihracatta en güçlü olduğumuz ülkeler Nijerya, Suriye ve Irak’ dedi.

‘AFRİKA PAZARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’

2021 Yılı içerisinde ihracat rakamlarını korumak istediklerinin altını çizen Yıldırım, ‘2021 Hedeflerimiz arasında üzerinde en çok durduğumuz bölge Afrika. Yılbor Boru olarak Afrika pazarında önemli bir pay sahibi olmak istiyoruz. Bu konuda ihracat ekibimizin ciddi çalışmaları var. Afrika ile birlikte Türki Cumhuriyetler ve Balkanlar’da da yeni pazarlama stratejileri geliştirerek pazardaki gücümüzü daha da arttırmak istiyoruz. Lider sektör olarak nitelenen kimya sanayinin plastik-kauçuk alt kolu olan plastik boru imalatı alanında her geçen gün yaptığımız yeni Ar-Ge çalışmaları ve ürün çeşitliliğimiz ile sektörde emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner232