banner154

Hamit Tuna Mersin Büyükşehir Adayı oldu

2019 Yerel seçimleri öncesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Hamit Tuna olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Hamit Tuna Mersin Büyükşehir Adayı oldu
banner255

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Hamit Tuna olarak açıklandığı iddiası Mersin’de hem heyecan hem de sevinç yarattı.

Toroslar Belediye Başkanı olan Hamit Tuna bu güne kadar kentte ayrım yapmadan hizmet yapması ile dikkat çekti. Mersin doğumlu olan Hamit Tuna’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının ardından çok sayıda kişi sosyal medya hesabı aracılığıyla Tuna’ya tebrik mesajları paylaştı. 

HAMİT TUNA KİMDİR?

1961 Yılında Mersin Yalınayak köyünde doğdu. İlköğrenimini Mersin'e bağlı Yalınayak köyünde, Liseyi Mersin Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı.1982 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun oldu.

1982-1984 yılları arasında Isparta Endüstri Meslek Lisesi ve Isparta Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünde öğretmenlik yaptı.

1983 yılından 1985 yılına kadar Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde ön lisans okudu. 1985 yılında başlamış olduğu ticari hayatını devam ettirirken L.Avrupa Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi, Elektrik Mühendisi oldu.

Aktif siyasi hayatına MHP Merkez İlçe kongresi ile başladı.1995 yılında MHP İl Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

Aralıksız 5 yıl İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığının ardından 2 yıl İl Başkanlığı görevinde bulundu.

2003 yılı genel seçimlerinde 4.sıradan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili adayı oldu. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir'e bağlı ilk kademe belediyesi olan Toroslar da Belediye Başkanı seçildi.Toroslar Büyükşehir İlçesi statüsü aldıktan sonra, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinin ardından 2.kez Toroslar Belediye Başkanı seçildi. 6360 Sayılı Yasa ile birlikte Toroslar Belediyesi Sınırları dahiline 5 adet belde ve 32 adet köyün katılımı sağlanmış, toplamda 30 olan mahalle adedi 67 mahalleye çıkarılmıştır. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından 3.Kez Toroslar Belediye Başkanı seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Bulat
Mehmet Bulat - 10 ay Önce

Mersin Büyüklehir belediye başkanlığı için önemli ve gerekli bir aday
Tüm kesimlerden büyük oy alacaktır
Rakiplerine açıkara farkla seçilecektir
Yaptıkları teminatı yapacakları güvencesidir
Kutluyorum

SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner325

banner232