banner154
banner235

Elif Örener Erdem: Üretici yeni pazarlar keşfetmeli

Mersin GİAD Başkan Yardımcısı Elif Örener Erdem, üreticilerin yeni pazarlara yönelmesinin ürün değerini arttıracağını belirterek, ‘Özellikle e-ticaret iyi kullanılmalı’ dedi.

Elif Örener Erdem: Üretici yeni pazarlar keşfetmeli
banner255

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Elif Örener Erdem, serbest piyasa koşullarında üreticinin ve ihracatçının sürekli yeni pazar arayışında olması gerektiğinin altını çizerek, global piyasalarda e-ticaretin giderek yaygınlaşmasına vurgu yaptı.

e-ticaretin dünya çapında giderek yaygınlaşmasından ötürü artık üreticinin işinin çok daha kolay olduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Elif Örener Erdem, ‘İnsanlar artık bilgisayar başında, oturdukları yerden alışveriş yapıyorlar. Üreticilerimiz gelişen teknolojiye ayak uydurmak zorundalar. E-ticaret siteleri ile dünyanın her yerinde satış yapılabiliyor. Bunun için kurumsal siteler geliştirilmiş. Buralara üye olunarak stoklarındaki ürünleri çok daha kolay şekilde tüketici ile buluşturabilirler’ dedi.

Üretim yapan her insanın mutlaka yeni pazarlar yaratması gerektiğinin altını çizen Mersin GİAD Başkan Yardımcısı Elif Örener Erdem, ‘Mersin ve bölgesindeki üretici eskiden Ortadoğu pazarına hâkimdi. Fakat bölgede yaşanan terör olaylarının ardından bu pazarı kısmen kaybettik. Bunun yerine de farklı alternatifler bulundu. Eğer üreticilerimiz farklı pazar arayışına girmeselerdi ne yazık ki üretimi durdurmak zorunda kalacaklardı. Yeni girişimde bulunacak, ya da mevcut ürünlerini piyasanın üstünde değerlendirmek isteyen her üreticinin mutlaka alternatif pazarları keşfetmesi ve buna göre hamle yapması gerekiyor’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257