banner154

Çamlıyayla'da "Yeşil Vadi Projesi"nin mağdurları isyanda!

"Çukurova'nın Yaylası" olarak bilinen Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde temeli 2012 yılının haziran ayında atılan 44 adet devremülk konutlarından oluşan "Yeşil Vadi Projesi"nin mağdurları isyan etti.

Çamlıyayla'da "Yeşil Vadi Projesi"nin mağdurları isyanda!

Yeşil Vadi projesini gerçekleştirme sözü veren Geyikli Gayrimenkul Yatırımları İnşaat Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi Genel Koordinatörü Feruh Tansu Geyikli, iddialara göre projenin inşaatını tamamlamadan kayıplara karıştı. Geyikli Gayrimenkul adında kurulan şirkete parayı ödeyerek devremülk satın alan kişiler, firma yetkililerinin inşaatı tamamlamadan bir anda kayıplara karışması üzerine neye uğradıklarını şaşırdılar. 


Çamlıyayla "Yeşil Vadi Projesi"nin mağdurlarından Ahmet Dönmez, dava yoluna gitmek için projenin diğer mağdurlarına ulaşmak istiyor. Dava açılabilmesi için en az 10 kişinin olması gerektiğini belirten Dönmez, "2012 yılında sözde Geyikli Gayrimenkul tarafından temeli atılan "Yeşil Vadi Projesi"ne peşin para ödeyeerek devremülk satın aldım. Fakat 2012 yılının sonunda bitmesi planlanan proje bitmedi ve Geyikli Gayrimenkul adındaki şirket yetkilileri ortadan kayboldu. Daha sonra böyle bir şirket olmadığını anladık. Dava açılabilmesi için bu projede benim gibi mağdur olan en az 12-13 kişi ile birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Tapusu elinde olup bu projeden zarar gören vatandaşların 0533 380 67 20 numaralı telefondan bana ulaşmalarını rica ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232