banner154

AK Parti'den Vahap Seçer'e paralel yapı suçlaması

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz ekmek dağıtımı çalışmalarının yasaklanması üzerine başlayan tartışmalarla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Anadolu'da 'ayrı baş çekmek' deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır" yorumunda bulundu.

AK Parti'den Vahap Seçer'e paralel yapı suçlaması

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz ekmek dağıtımı uygulaması İçişleri Bakanlığı genelgesi ile yasaklandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda belediyelerin ücretsiz ekmek dağıtımının yasaklandığını duyurdu.

Yasak kararı sonrası çok sayıda CHP'li vekil tepki gösterdi. Konuyla ilgili hükümet kanadından ilk yorum Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan geldi. Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Ünal, CHP'li belediyelerin yaptığının paralel bir yapılanma olduğunu savundu.

"BUNUN ADI PARALEL YAPIDIR"

Mahir Ünal; Eren Erdem, Tuncay Özkan, Engin Özkoç gibi milletvekillerinin tweetlerini alıntılayarak yayınladığı mesajında "Anadolu'da "ayrı baş çekmek" deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır. Devlet bir yönetim ve organizasyon biçimi olarak yüksek koordinasyon içerisinde ve yasalar çerçevesinde çalışır. Tüm yasalar dayanağını anayasadan alır. #CHPbunuNedenYapıyor" ifadelerine yer verdi.

Vahap Seçer ne paylaşmıştı:

Mersin Büyükşehir Belediyesi 'bedava ekmek yasaklandı' dedi, valilikten jet yanıt geldi

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdülhamit HAN
Abdülhamit HAN - 2 ay Önce

Selamünaleyküm arkadaşlar.Milletin ekmeği ile oynamasınlar.Belediyemiz milletine ekmek dağıtıyor neden bunu hazmedemiyorlar anlamış değiliz.Valilik dağıtacaksa oda dağıtsında milletin görevlendirdiği başkanı neden engelliyorlar.Yapmayın bu doğru değil.

SIRADAKİ HABER

banner232