banner154

AK Parti'de büyük sevinç

AK Parti'den aday olduğu 31 Mart yerel seçimlerinde ipi göğüsleyen Mersin'in Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Muhammet Gültak, partilileri sevince boğdu.

AK Parti'de büyük sevinç

Akdeniz İlçesi'ni karış karış gezerek, 'İmkansız' denileni başaran AK Parti Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Muhammet Gültak'ın seçimi zaferle sonuçlandırması parti camiasında büyük sevinç yarattı.

Yıllardır HDP ve CHP'nin arasında gelip giden belediyenin kazanılmış olması, aynı zamanda da AK Parti'nin Mersin merkezde ilk kez belediye başkanlığını kazanmış olması Gültak'ın bu zaferini biraz daha anlamlı kılıyor.

Mersin genelinde genel kanı ise Gültak'ın Akdeniz İlçesi'nde yaptığı çalışmaların halk tarafından kabul görmesi halinde AK Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmasının önü açılacak. Çünkü bu güne kadar Mersin'de sadece Aydıncık gibi küçük bir ilçeyi kazanan AK Parti'nin ilk kez böylesine önemli bir belediyede hizmet verecek olması ve kentin lokomotifi olarak sayılan iş dünyasının büyük çoğunluğunu kaplayan bölgenin belediye başkanlığının alınmış olması AK Parti'nin Mersin'e hizmetlerini göstermesi adına büyük bir şans olarak ifade ediliyor.

Mustafa Muhammet Gültak kimdir.?

3 Şubat 1969'da Mersin'de doğdu. Baba adı Durmuş Ziya, anne adı Fikriye'dir.

Eczacı; Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.

Serbest eczacı olarak çalıştı. 2004 - 2008 yılları arasında AK PARTİ Mersin İl Başkanı olarak görev yaptı.
Orta düzeyde İngilizce bilen Gültak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

25. Dönem AK Parti Milletvekili olarak görev almıştır.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232