banner154

Motivasyon için Bedrettin Gündeş’i konuşturun

Bedrettin Gündeş ağabeyi uzun yıllardır tanırım.. İyi bir belediyecidir.. Yıllardır iş dünyasının içerisinde, sorunlara, çözüm önerilerine, kentin işleyişine hakim bir yapısı vardır..

Entelektüel bir kişiliğe sahiptir..

Dün kendisini ÇUGİDER Bilim Kurulu Üyesi sıfatıyla Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde Model Fabrika ziyareti sırasında dinledim.. Uzun zamandır yüz yüze görüşmüyorduk.. Gündeş’i dinledikçe içim açıldı; ‘İyi ki Mersin’de yaşıyorum’ dedim..

Gündeş konuştukça adeta Mersin’in üzerine güneş açtı.. 

Sıradanlaşmış, klişe sözlerin dışına çıktı.. Çünkü herkes Mersin’in önümüzdeki 10 yılda çok gelişeceğini söylüyor fakat sebeplerini kimse konuşmuyor.. Detay vermiyor kimse.. 

Bedrettin Gündeş, Mersin’i öyle bir anlatıyor ki sanırsınız Nazım Hikmet, Piraye için şiir yazıyor.. 

‘Herkes hazırlıklı olmalı’ diyor; ekliyor: 

Çukurova Bölgesel Havalimanı Mersin’in bütün benliğini değiştirecek.. Evet proje gecikti ama çok yol alındı.. Mersin’in özellikle tarıma dayalı sanayisi çağ atlayacak.. 8 Gün süren ihracat yolculuğu 8 saate inecek.. Bu da ürünlerimizin kıymetlenmesini sağlayacak.. 

Mersin sanayisi 2. Marmara havzası olacak.. Kentimizin liman üstünlüğü bölgede öne çıkmamız için çok büyük bir önem arz ediyor.. Ayrıca Mersin dünyanın bir çok büyükşehrinden daha güvenli, daha yaşanabilir.. 

Özellikle gençler Mersin’e inanmalı..

------
Şimdi bu konuşmanın üzerine ne denilebilir ki.!

Konuşma çok daha detaylı şekilde ama burada satırlarımıza ancak bu kadarını özet geçebildim.. Bedrettin Gündeş’i alın dünyanın dört bir yanındaki fuarlara götürün Mersin’i anlatsın..

Mersin’i bu kadar güzel anlatmak, Mersin’i bu kadar güzel özetlemek, Mersin’e yatırım yapacak insanlara bu kadar güzel motivasyon aşılamak.! 

Geleceğe umutla bakmamızı sağladığın için tebrikler ağabey.. 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Raşit Akar
Raşit Akar - 2 ay Önce

Bedrettin Gündeş bu memleketin sigortasıdır. Çalışkandır ve bilgilidir. Çok sevilir ve sayılır. Görüşlerinize katılıyorum Burak bey. AK Parti , HDP, MHP, CHP demeden ayırt etmeden hizmet yapan biri. Mersin için çalışan herkese kucak dolusu sevgi ve saygılar.

banner366

banner367

banner380

banner357

banner381