banner154

Mersin’de Lütfi Elvan sevinci

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın, Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilmesi Mersin’de büyük sevinç yarattı..

Gelen ilk tepkilerin hepsi olumlu..

Mersin’den meclise giden bir milletvekilinin kabinenin böylesine önemli bir görevine getirilmesi Mersinliyi umutlandırdı..

Odalar, STK’lar, OSB’ler konuyla ilgili açıklamalar yaparak ‘Sayın Elvan’dan umutluyuz’ mesajı verdiler..

Ben de kendi adıma Sayın Elvan’ın Mersin’e katkı sağlayacağı görüşündeyim..

Zira zaten Milletvekilliği döneminde de AK Parti içerisinde oldukça etkin bir siyasetçi olan Lütfi Elvan’ın eli şimdi daha da güçlendi.. Tüm bakanlıkların işlerini yürütmek için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile sıcak temas içerisinde olması gerekiyor..

Bu da kentimizde halen yapımı devam eden, ya da proje aşamasında olan çalışmaların hız kazanacağı anlamına geliyor.. 

Bu aşamadan sonra Mersin’in yapması gereken şey çok önemli.. Eğer Mersin istekleri konusunda birlik ve beraberlik içerisinde hareket eder ve tek ses olursa o zaman bekleyen işlerin yapımı daha da hızlanır.. 

Bir taraftan ‘havaalanı tamamlansın’, diğer taraftan ‘Mersin-Antalya Karayolu tamamlansın’ sesi çıkarsa bu kentimize zarar verecektir.. 

Ne istediğimizi iyi bilmek, aciliyeti olan sorunu tespit etmek ve Mersin lobisi olarak hep birlikte fikir birliği içerisinde sorunun çözümünü istemek işleri kolaylaştıracaktır.. 

Aksi taktirde Sayın Elvan’ın da yapabileceği bir şey yok.. Her kafadan ayrı bir ses çıkması Sayın Elvan’ın da manevra alanını daraltacak ve zaten zamanla yarışacağı çok önemli bir görevde Mersin’e gereken ilgi ve alakayı gösteremeyecektir..

Bu birlik ve beraberliği en iyi uygulayan illerin başında Gaziantep, Kayseri ve Konya gelmektedir.. Ne istediğini bilen ve kendi çıkarları doğrultusunda değil, kentin çıkarları doğrultusunda hareken eden bu illerin yetkilileri hükümetten istediklerini almakta Mersin’den daha başarılı olmuşlardır..

Mersin iyi düşünüp öyle hareket etmeli; bu fırsat bir daha ele geçmeyebilir.!
 

YORUM EKLE

banner357

banner232