banner154

Tolga Karakullukçu: Yemekçilik titizlik ister

Mersin’de uzun yıllardır yemekçilik sektöründe faaliyet gösteren BSC Yemekçilik Genel Müdürü Tolga Karakullukçu, yemekçilik sektörünün titizlik istediğini belirterek, merdiven altı işletmelerin vatandaşların sağlığı açısından daha sık denetlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Tolga Karakullukçu: Yemekçilik titizlik ister

Mersin’de yemekçilik sektörünün öncü firmalarından olan BSC Yemekçilik Genel Müdürü Tolga Karakullukçu, Merdiven altı işletmelerin insan sağlığı açısından ciddi bir tehdit olduğunu vurguladı. Karakullukçu, ‘İnsanın sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için öncelikli kuralların başında beslenme geliyor. İçerisinde kimyasal bulunan, bakterili alanlarda üretilen gıdalar insan sağlığını ciddi oranda tehdit ediyor. Bu sebepten dolayı merdiven altı diye tabir ettiğimiz işletmelerin tespiti insan sağlığı açısından büyük önem taşıyor’ dedi.

‘BSC OLARAK TERCİHİMİZ ORGANİK ÜRÜNLER’

Mersin’de birçok toplu yemek organizasyonlarına imza atan ve marka haline gelen BSC Yemekçilik, şirket bünyesinde bulunan seralarında organik ürün yetiştiriyor. Yetiştirdikleri ürünleri yemeklerde kullanan BSC, lezzet farkıyla vatandaşlardan büyük beğeni topluyor. İnsan sağlığını tehdit edecek unsurlardan uzak durduklarını belirten Karakullukçu, ‘BSC Yemekçilik olarak kendi seralarımızda tamamen doğal olarak yetiştirdiğimiz ürünlerimiz ile lezzet farkını kısa sürede ortaya koyduk. Bizler insan sağlığını düşünmek zorundayız. Bu açıdan menülerimiz Mersin’de her zaman bir adım öndedir’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232