banner154

Soner Serttaş: Ülkemiz, Sahip Olduğu Potansiyeli İyi Kullandı

Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, eylül ayı sanayi üretim endeksi verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sanayi büyümesinin, ekonomik büyümenin göstergesi olduğunu belirten Serttaş, sürdürülebilirliği sağlamanın önemli olduğunu vurguladı.

Soner Serttaş: Ülkemiz, Sahip Olduğu Potansiyeli İyi Kullandı
banner255

Türkiye'nin büyüme performansının olumlu olduğunu ifade eden Serttaş, 'Eylül ayında sanayi endeksimiz bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10.4 arttı.  Veriler, ekonomimizin ilk iki çeyrekte yüzde 5'in üzerinde büyüdüğünü gösteriyor. Hem Türkiye için hem de küresel piyasadaki sıralamamız için bu rakamlar önemli. Ekonomimizin 2017 yılı büyüme performansı oldukça olumlu' dedi.

"Piyasaya güven tam"

Ekonomideki güçlü performansın gelecek yıllarda da devam edeceğinin altını çizen Soner Serttaş, 'Sanayi büyümesi bir ülkenin ekonomik olarak büyüdüğünün en büyük göstergesidir. Ayrıca diğer sektörlerin büyümesi ve gelişmesi de sanayiye bağlıdır. Ülkemiz, sahip olduğu üretim potansiyelini iyi kullanarak ihracatı artırdı. Piyasaya duyulan güven hem dış ticarette hem de iç ticarette pazarın hareketli olmasını, böylelikle de çarkların daha hızlı dönmesini sağladı. Tablo, ekonomideki güçlü performansın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini gösteriyor' şeklinde konuştu.

Sanayicinin ve personelin nitelikli hâle gelerek sürdürülebilirliğin sağlanmasının önemli olduğuna dikkat çeken Serttaş, 'Bir ülkenin sanayiyi geliştirerek büyümesi, o ülkenin üreterek dengeli büyümesi demektir ve sağlıklı olan üreterek, ihraç ederek büyümektir. Ancak büyümedeki sürdürülebilirliği sağlamak bu aşamada çok önemli. Dolayısıyla Ar-Ge ve inovasyonu geliştirerek, sanayicimizi ve personelimizi daha da nitelikli hâle getirerek büyümeyi devam ettirmemiz gerekiyor' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner232