banner154

Soner Serttaş: Kent ile birlikte sanayi de büyüyor

Mersin’in her geçen gün gelişim gösterdiğini ifade eden Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Serttaş, ‘Kent ile birlikte sanayimiz de gelişiyor. Sanayideki bu gelişim kentin önümüzdeki yıllarına yön verecektir’ dedi.

Soner Serttaş: Kent ile birlikte sanayi de büyüyor
banner255

Mersin’de faaliyet gösteren 7 firmanın İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girdiğini kaydeden Serttaş Bakliyat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serttaş, bu yükselişin Mersin adına büyük önem taşıdığını kaydetti.
 
‘3. Organize Sanayi Bölgesi Çok Önemli’
 
Mersin’deki sanayi yatırımlarına her gün bir yenisinin eklendiğini sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Serttaş, ‘Kısa süre içerisinde alt yapı çalışmalarına başlanacak olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 3. Bölge’nin kentin istihdamını önemli ölçüde arttıracağını düşünüyorum. Mersin lojistik anlamda bölgenin lider kenti olma özelliğini iyi kullanarak, önemli yatırımlara ev sahipliği yapıyor. Kentin bu gelişimi önümüzdeki yıllara da yön verecektir.

3. Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte istihdam rakamları artacağı gibi, ihracat rakamlarımız da artış gösterecektir. Burada en önemli konu 3. Bölge’de faaliyet gösterecek firmaların yüksek teknoloji ürünlere yönelik üretim yapabilecek firmalar olması. Endüstri 4.0’ın gereksinimlerini yerine getiren, ülkemizin cari açığının kapanmasında büyük rol oynayacak olan yüksek teknoloji ürünleri ihraç edebilecek yatırımlar bölgemize çekilebilirse o zaman Mersin sanayisi gücüne güç katacaktır’ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner232