banner154
banner235

Sabri Tekli: Putin'in açıklamaları önemli

'23. Dünya Enerji Kongresi' için Türkiye'de bulunan, Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin’in açıklamaları sanayiciyi sevindirdi.

Sabri Tekli: Putin'in açıklamaları önemli
banner255

Mersin - Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin’in “Yaş sebze ve meyve ithalatında kısıtlamayı kaldırdık” açıklamasının bölge adına büyük önem taşıdığını ifade etti.

Başkan Tekli, 'Narenciye sektörü bölgemiz açısından büyük önem taşıyor. Bu anlamda Rusya Devlet Başkanının açıklamaları kentimiz adına önemli. Yaş sebze ve meyve ithalatında kısıtlanmanın kaldırılması bölgemizde merakla beklenen bir haberdi. Narenciye sektöründe hasat dönemine girildiği şu günlerde yapılan bu açıklama üreticilerimiz ve ihracatçılarımız açısından sevindirici bir haber' dedi.

PUTİN'İN TÜRKİYE ZİYARETİ

Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin'in, 24 Kasım’da düşürülen Rus uçağı sonrası yaşanan krizin ardından ilk kez Türkiye'ye gelmesinin iki ülke arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesi adına da büyük önem arz ettiğinin altını çizen MTOSB Başkanı Sabri Tekli, 'İki ülke arasında hayati önem taşıyan konular var. Bu konular arasında da Mersin'i ve bölgemizi yakından ilgilendiren projeler bulunuyor. Her geçen gün gelişen ve büyüyen Türkiye ekonomisini, ihracat rakamlarını daha ileriye taşımak adına olumlu gelişmeler yaşanıyor. Gelişmeleri yakından takip ettiğimiz gibi oldukça önemli bulduğumuzu da buradan belirtmek istiyoruz. Biz sanayici işadamları olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz ve çalışmaya, istihdam yaratmaya, üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz' dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232