banner154

Öykülerle Mersin'in kurtuluşu anlatılacak

Toroslar Belediyesi, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlamaları kapsamında, ‘3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu’ konulu öykü yarışması düzenliyor. 

Öykülerle Mersin'in kurtuluşu anlatılacak
banner255
Her yıl geleneksel olarak 3 Ocak Zafer Yürüyüşü, Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar Arası Futbol Turnuvası, cirit gösterisi ve şiir yarışması ile kutlamalara ayrı bir renk katan Toroslar Belediyesi, bu yıl ilk defa düzenlenecek öykü yarışması ile de etkinlikleri taçlandıracak.

Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) işbirliğinde yapılacak yarışmaya, 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, milli, manevi ve kültürel değerleri kaybetmemek adına bu etkinliklere önem verdiklerini belirterek, amaçlarının tarih şuurunu genç nesillere aşılamak olduğunu söyledi. 3 Ocak gününün de kent için bu anlamda önemli olduğunu vurgulayan Tuna, “3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü kutlamaları kapsamında hazırladığımız ‘3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu’ konulu öykü yarışması ile amacımız, güzel kentimiz Mersin’in kolay kurtulmadığını ve kolay kurulmadığını çocuklarımıza ve gençlerimize aktarabilmek ve tarih şuurunu unutturmamaktır” dedi.

Ödül olarak birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye de çeyrek altın verilecek olan yarışmaya katılmak isteyenler öykülerini, 15 Aralık 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Mersin Yazarlar Derneği’ne (MEYAD) ulaştırabilecekleri belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner325

banner326

banner232