banner154

MTOSB’ye 2 bin 500 fidan dikildi

11 milyon ağaç dikme hedefiyle başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi 2. Bölgede 2 bin 500 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. 

MTOSB’ye 2 bin 500 fidan dikildi

Fidan dikme törenine MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Halit Altun’un yanı sıra, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcıları Pınar Özal Kanık, Hasan Çay, MTSOB personeli, çok sayıda sanayici ve Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri katılım sağladı.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’nin ilk fidanı toprakla buluşturmasıyla başlayan program, sanayiciler ve Özel Şişecam MTAL öğrencilerinin her birine isimlerini verdikleri fidanların dikilmesi ile devam etti.

Törende konuşan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, ‘Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes Projesi” kapsamında 11 milyon fidan dikimi kampanyasına Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nden 2 bin 500 fidanla destek verdik. Bir Twitter kullanıcısının “Ağaç Dikme Bayramı” önerisine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından destek vermesiyle birlikte 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi. “Geleceğe Nefes” sloganıyla gerçekleştirilen organizasyona destek vermekten büyük gurur duyduk. Daha yaşanabilir bir dünya için fidanlarımızı toprakla buluşturduk. MTOSB olarak küresel iklim değişikliği başta olmak üzere çevre sorunlarına çözüm üreten bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölge olarak ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına her daim önem veriyoruz. Biz doğayı ve çevreyi seviyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Yeşil OSB vizyonuyla sanayideki dönüşüm kadar çevredeki dönüşümü de önemsiyor, çevreye duyarlı ve kaynak verimliliği yüksek OSB olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli olmak üzere fidan dikim seferberliğine katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232