banner154
banner235

Moody's'in Türkiye kararına Mersin GİAD'dan tepki

Moody's'in Türkiye'nin yatırım yapılabilir seviyedeki notunu bir kademe düşürmesine Mersin GİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol tepki gösterdi.

Moody's'in Türkiye kararına Mersin GİAD'dan tepki
banner255

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol, 'Kredi kuruluşu olan Moody's 3 yıl önce Türkiye'yi yatırım yapılabilir seviyeye çıkartmıştı. Aradan geçen üç yılın ardından Türkiye bu notu kaybetti. Dış finansman gereksiniminden kaynaklanan risklerin artmasını, kurumların gücünün zayıflamasını ve büyümenin yavaşlayacak olmasını gösteren Moody's'in Türkiye'nin notunu düşürmesi iş dünyası olarak bizi etkilemeyecektir. Biz her zaman söylediğimiz gibi yine tekrarlıyoruz ki; ülkemize ve ekonomimize güveniyoruz. Biz ülke olarak ekonomimiz için gerekli olan yapısal reformları hızlı bir şekilde hayata geçirmeliyiz. Türkiye'nin bütçede ilk 8 ayda fazla vermesi kamu maliyesinin ne derece sağlam olduğunun göstergesidir. Büyüme hızında bize eşit ülkelerden daha iyi durumdayız. Moody's'in aldığı bu kararın ülkemizin ekonomik gerçeklikleriyle bağdaşmadığı görüşündeyiz' dedi.
 
Moody's'in verdiği notun yatırımcıyı pek etkilemeyeceğinin de altını çizen Mersin GİAD Başkanı İzol, 'Ülkemiz yatırımcısına notun üzerinde bir yatırım potansiyeli sunuyor. Moody's'in aldığı kararın biz yatırımcılar üzerinde kalıcı bir etkisi olmayacaktır. Vatandaşımız ülkesine olan güvenini ortaya koyup, dövize yönelmediği sürece, Türkiye’de ekonomik anlamda çok büyük bir sıkıntı yaşanmayacağına inanıyoruz. İş dünyası olarak kendi sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Sorumluluklarımızı yerine getirerek istihdam sağlamaya, yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım