banner154

Minik eller barışı boyadı

Mersin’in merkez Mezitli ilçesindeki çocuklar, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atarak, Mezitli Belediyesi önünde elleriyle barışı simgeleyen rengarenk resimler yaptı.

Minik eller barışı boyadı
Mezitli’de yaşayan minikler, Dünya Barış Günü’nü rengarenk kutladı. Velileri eşliğinde Mezitli Belediyesi önüne gelen çocuklar, kendileri için ayrılan beyaz bir zemine rengarenk boyalarla resim yaparak barışı anlattılar. Belediye önünden geçen vatandaşların çocuklarının da katıldığı etkinlikte, ellerini boyalara batırarak yaptıkları resimlerle neşeli vakit geçirdiler.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Dünya Barış Günü dolayısıyla Mezitli Belediyesi’nin önünde toplanan öğrencilerimizi kutluyorum. Hem rengarenk dünyalarıyla bize Barış Günü’nün önemini hatırlattılar hem de neşeli zaman geçirdiler. Öğrencilerimizin bir saate yakın belediyemiz önünde hoşça vakit geçirmeleri bizi mutlu etti. Dünyamızın rengarenk ve mutluluk içinde olması gerektiğini, savaşların olmaması gerektiğini bize bu vesileyle bir kez daha hatırlattılar" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232