banner154
banner235

MGC Yönetimi Vali Çakacak'ı ziyaret etti

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu üyeleri, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişimi ile ilgili geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaret etti.

MGC Yönetimi Vali Çakacak'ı ziyaret etti
banner255
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, 15 Temmuz gecesinin Türk tarihinde bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, “Ülkemiz, o uzun gecede darbeden de öte ülkemizi bölmeye ve vatanımızı işgale hazırlamaya yönelik gerçekleştirilen büyük bir badireyi atlattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yüce milletimizin asil evlatları meydanları doldurmuş ve devletimizin gücünü ve milli iradeye bağlılığını bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir" dedi.

Milletimizin tarihten gelen birlik ve beraberliği ile her şeyin üstesinden gelebileceğini bir kez daha gösterdiğine dikkat çeken Vali Çakacak, millet olarak farklılıkları birer zenginlik olarak gören bir anlayışla vatanın bekası söz konusu olduğunda, milletin her zaman bir ve beraber olduğunu, olmaya da devam edeceğini vurguladı.

MGC Başkanı Ahmet Ünal ise daha önceki dönemlerden de Vali Çakacak’ın ne kadar başarılı bir idareci olduklarını bildiğini, hain girişim sonrasında da Vali Çakacak’ın kalkışmaya anında müdahale ederek tek bir Mersinlinin burnu bile kanamadan o karanlık gecenin aydınlık bir sabaha ulaşmasını sağlayarak, bir devlet adamının nasıl olması gerektiğini gösterdiğini belirtti. Bu sayede hep birlikte Mersin’den tüm Türkiye’ye milli iradeden yana olduklarını haykırdıklarını belirten Ünal, bugüne kadar Mersin için verdikleri hizmetlerden dolayı Vali Özdemir Çakacak’a şükranlarını sundu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232