banner154
banner235

Mezitli halkı çıldırmak üzere

Mezitli’de sürekli meydana gelen elektrik kesintileri vatandaşı çıldırttı, esnafı perişan etti.

Mezitli halkı çıldırmak üzere
banner255
www.cukurovaexpres.com / Özel Haber

Mersin’in Mezitli ilçesinde sürekli kesilen elektrik hayatı olumsuz etkiliyor. Vatandaşlar yaşanan elektrik kesintilerine büyük tepki gösterirken, esnaf ise ne yapacağını şaşırmış durumda.

Hemen hemen her gün yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı Mezitli halkı adeta çıldırmak üzere. Gazetemize ulaşan Mezitli’de oturan bir vatandaş, ‘Sürekli olarak elektrikler kesiliyor. Elektrikli aletlerimiz bozuluyor. Yaz sıcağında klima çalıştıramıyoruz. Hastalar, yaşlılar ne yapacak.? Bu elektrik kesintileri neden sürekli Mezitli bölgesinde yaşanıyor.? Bunun bir çaresi yok mu.?’ Diyerek tepkisini dile getirdi.

ESNAFTA PERİŞAN

Birçok önemli ve kurumsal markanın şubesinin bulunduğu Mezitli’de iş yeri bulunan esnaflar da kesintilere tepki gösteriyorlar. Bir esnaf kesintilerden dolayı iş yerinden işçi çıkarmak zorunda kaldığını söylerken, ‘Hemen hemen her gün elektrik kesintisi yaşanıyor. Artık güç kaynaklarımız, ya da jeneratörlerimiz de yeterli olmuyor. Hedefleri tutturamıyoruz. Bundan dolayı da mecburiyetten iş gücü azalmasına gitmek zorunda kaldık. Bu şekilde devam ederse iş yerimizi Mezitli’d6en başka bir ilçeye taşımak zorunda kalacağız’ dedi.

YETKİLİLERDEN DESTEK TALEBİ

Mezitli halkı artık elektrik kesintilerinin yaşanmaması için yetkililerin bu konuya eğilmeleri gerektiğini söyleyerek, ‘Dağıtım şirketi hiçbir uyarı yapmadan elektrikleri kesiyor. Ayrıca uyarı yapılsa da biz duymuyoruz. Bu kadar sık elektrik kesintisinin olmasının bir nedeni olmalı. Yetkililer bu konuya duyarlılık göstersinler. Yeter, artık sabrımız kalmadı. Millet uzaya gidiyor, biz kettle çalıştıramıyoruz. Bu nasıl dünya kenti.?’ dediler.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner232