banner154
banner235

Mezitli'deki arazinin kullanımına halk karar verecek

Daha önce Viranşehir Sahil Yolu’nun kullanımını referandum ile halkın görüşüne sunan Mezitli Belediyesi, bu kez de Merkez Mahallesi’nde bulunan bir alana ne yapılacağı konusunu sordu. 

Mezitli'deki arazinin kullanımına halk karar verecek
banner255
Bin 280 metrekarelik eski belediye garajına ne yapılması gerektiği konusunda alana komşu olan binaların kapısını çalan Mezitli Belediyesi ekipleri, bölgeyle ilgili anket yaptı. 'Mezitli Belediyesi Yakın Çevre Kamuoyu Yoklaması' başlıklı ankette, ‘Belediyemizin sınırları içersinde aşağıda resmi yer alan, Merkez Mahallesi 52102 sokak köşesindeki, belediye eski garajının bulunduğu belediye hizmet alanımız, belediyemizce çevredeki vatandaşlarımızın istemleri doğrultusunda değerlendirilecektir. Yapılmasını istediğiniz talebi işaretleyerek belirtebilirsiniz. Farklı bir öneriniz olması durumunda noktalı alanı doldurabilirsiniz' ibarelerine yer verildi. Ankette katılanlara tercih olarak, 'Gençlik merkezi, kapalı çocuk yüzme havuzu ve mini konferans salonu, kapalı yetişkin yüzme havuzu, nikah ve konferans salonu ve sizin tercihiniz' şıkları sunuldu.

'Demokratik ve birlikte yönetim'

Mezitli’yi yönetirken demokratik ve birlikte hizmet anlayışı ile yola çıktıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Viranşehir Sahil Yolu için yaptığımız oylamadan sonra vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler aldık. Biz her zaman önce halkımızın isteklerine önem verdik. Bunu da en demokratik yöntemle, yani vatandaşlarımıza sorarak uyguladık. Bu tarz alanlarımızın değerlendirilmesinde en iyi halkımız karar verecektir" dedi.

Kamuoyu yoklaması sayesinde vatandaşların almış olduğu karar doğrultusunda çalışmaların başlayacağını kaydeden Tarhan, "İlçemizde yaşayan herkesin görüşüne saygı gösteriyoruz. Halkın belediyesi olacağımızı söylemiştik. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyor, halkımıza güveniyor, önemsiyor ve mutluluğunu istiyoruz. Bölge sakinlerine dağıttığımız anketimizin sonucu doğrultusunda çalışmalarımıza başlayacağız" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım