banner154
banner235

Mezitli'de Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanan Evi açıldı

Yaşlıların zamanlarını üreterek ve topluma yararlı bir biçimde değerlendirmeleri adına yaptırılan Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi’nin açılışı yapıldı.

Mezitli'de Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanan Evi açıldı
banner255
Açılışa, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, hayırsever Gülbahar Özmen ve oğlu iş adamı Şeref Özmen, Mezitli Belediyesi Belediye Meclis üyeleri, Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi Mezitli Belediyesi Spor Okulları zumba ekibi dans gösterisi sunarken, Mezitli Sanatevi’nde çalışmalarını sürdüren Alzheimer Derneği Çınarlar TSM Korosu, popüler Türk Sanat Müziği şarkıları ile müzik ziyafeti sundu. Ardından konuşan Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, hayatın her anının çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, "Hayatı daha anlamlı kılmak için sihirli dokunuşlarda bulunan insanlarla bir arada olmanın gururunu yaşıyoruz. Çok şanlıyız yanımızda başta Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan ve ekibi olmak üzere bizi anlayan insanlar var” dedi.

Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi’nin sorumlusu Emine Koca da kendisinin de aktif yaşlanmak istediğini ve kendisine böyle bir fırsat verildiği için mutlu olduğunu söyledi. Koca, tüm vatandaşları Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi’ni kullanmaya davet etti.

Yıkılmaya yüz turmuş virane bir yapıyı değerlendirmek istediklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise “Pek çok alanda birlikte çalışma yaptığımız Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge ile Aktif Yaşlanma Merkezi yapmaya karar verdik. Mezitlimizin her kuytu köşesini düzelterek sosyal yaşama katmak istiyoruz. Bu bölgeyi de Aktif yaşlanma Evi yaparak hayat kattık. Biz buna aktif yaşlanma değil yaşı ne olursa olsun aktif yaş alma diyoruz. Çok geniş bir bahçe oluşturduk ve boş bıraktık istiyoruz ki insanlarımız kendileri dikip ilgilensinler. Yine çeşitli faaliyet olanakları Aktif yaşlanma Evimizde mevcut. Zaten belediyenin görevi sağlıklı bir kent ve insanlar yaratmaktır. Belediyemiz Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye, Dünya Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğimizde olumlu geçiyor. Sağlıklı bir kent yapamazsak, insanlar mutlu ve özgür olmazsa yaptığımız hiçbir şeylerin anlamı yok. Başka suni gündemlerle uğraşmak yerine terörün, işsizliğin olmadığı bir Mezitli yaratmak istiyoruz. İkinci bir Aktif yaşlanma Evi projemizi de hazırlıyoruz. Onu da yakında faaliyete geçireceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından aktif yaşlanma evinin açılışı yapılırken, Başkan Tarhan tarafından hayırsever Gülbahar Özmen ve oğlu Şeref Özmen ile Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Özge'ye üzerinde Atatürk fotoğraflarının olduğu kahve fincanı takımı hediye etti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232