banner154

Mezitli Belediyesi yüzme kursu sona erdi

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından verilen yüzme kursu, 7-12 yaş kursiyerleri arasında düzenlenen yüzme yarışıyla sona erdi.

Mezitli Belediyesi yüzme kursu sona erdi

Mezitli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği 2015 yılı yüzme kursunu kapanış programı, Atatürk Mahallesi’ndeki yüzme havuzunda yapıldı. Programa, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Başkan Yardımcısı Ertan Güner, Atatürk Mahallesi Muhtarı Badegül Kaptan, birim müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. Programda, yüzme eğitimi alan kursiyerlerden 7-12 yaş grubu arasında yüzme yarışması düzenlendi.

Yarışmada başarılı olan öğrencilere madalyalarının verilmesinden önce bir konuşma yapan Başkan Tarhan, sporun önemini vurguladı. Yüzme sporunun çocukların gelişiminde çok önemli olduğunu belirten Tarhan, “Belediye olarak yüzme kursunu her yıl vermeye devam edeceğiz. Yaklaşık bin 200 öğrencimiz bu yıl yüzme kursundan yararlandı. Gençlerimiz spor ve müzikle uğraşırlarsa okul hayatlarında daha başarılı olacaklardır. Kursumuz sonunda yaptığımız yüzme yarışmasında başarılı olan öğrencilerimizi de kutluyorum. Yeterli başvuru olursa bu kursumuzu bir süre daha devam ettirebiliriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232