banner154
banner235

Meteorolojiden kritik uyarı!

Mersin Meteoroloji Müdürlüğü, yarın Akdeniz’de fırtına beklendiği uyarısı yaparak, denizcilerin tedbirli olmalarını istedi. 

Meteorolojiden kritik uyarı!
banner255

Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren gece yarısına kadar denizde fırtına beklendiği bildirildi. Batı Akdeniz'de yarın sabah saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden saatteki hızı 75 kilometreye kadar ulaşabilecek 6 ila 8, yer yer de 90 kilometreye ulaşacak 9 kuvvetinde fırtına tahmin edildiği kaydedilen açıklamada, “Fırtınanın, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı yönlere döneceği tahmin ediliyor. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'de ise yarın öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor” denildi.


Fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar yaşanabileceği belirtilen açıklamada, ilgilerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner297

banner256

banner307

banner232