banner154

METAB Encümen toplantısı yapıldı

METAB Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, METAB olarak önceliklerinin, turizm merkezlerinin plan çalışmalarını tamamlayarak bölgeleri turizm hizmetine açmak olduğunu belirtti.

METAB Encümen toplantısı yapıldı

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) Encümen Toplantısı, Birlik Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz başkanlığında Ortaburun Turizm Bölgesi’nde yapıldı. Toplantıda, turizm merkezlerinin plan çalışmalarının son durumları ile tanıtım ve sürdürülen projelere yönelik METAB çalışmaları ele alındı.

Toplantıda konuşan Birlik Başkanı Kocamaz, METAB olarak önceliklerinin, turizm merkezlerinin plan çalışmalarını tamamlayarak bölgeleri turizm hizmetine açmak olduğunu kaydetti. Mersin’in tanıtımına yönelik kültür değerlerinin ortaya çıkarılması ve korunması amacıyla da çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kocamaz, bu kapsamda Boğsak Adası Yüzey Araştırma Çalışmaları ile Silifke Kıyısı Sualtı Araştırmaları için kazı başkanlıklarına destek sağladıklarını, bu destekle her iki çalışmanın 2015 yılı programının tamamlandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232