banner154

Mersin’e Kampüs Okul Yapılacak

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, merkez Mezitli İlçesi Davultepe Mahallesi’ne içinde 6 lisenin yer alacağı, iki öğrenci yurdu, konferans ve spor salonları, bilim merkezleri, kafeteryalar ve restoranlarla donatılmış bir kampüs okul yapılacağını bildirdi.

Mersin’e Kampüs Okul Yapılacak
İl Milli Eğitim Müdürü Gül, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 11 bin derslikte 375 bin öğrenci ve 22 bin 194 öğretmenle 2013-2014 eğitim-öğretim yılını bitirdiklerini söyledi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılının Mersin’de sorunsuz geçtiğini belirten Gül, projelerde çok başarılı çalışmalar yürüttüklerini, TÜBİTAK projelerinde bu yıl da yine Mersin’in bölge birincisi olduğunu, sosyal destek projelerini başarılı bir şekilde uyguladıklarını ifade etti. Yaz dönemi boyunca okulların bakım-onarım çalışmalarını yürüteceklerini, yeni inşaatların ihale işlemlerini takip ederek, okulları bir sonraki eğitim-öğretim yılına hazırlayacaklarını kaydeden Gül, Mersin’de yeni dönemde inşaat ihalelerine çıkacakları okulların sayısının 10’un üzerinde olduğunu, 100’ün üzerinde okulda da onarım yapacaklarını dile getirdi. Gül, 5 engelli okulunun da inşaatlarının devam ettiği bilgisini vererek, “Bizleri destekleyen ve her türlü imkanı sunan Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Sayın Valimizin talimatlarıyla engellilerin eğitim sorununu Mersin’de bitiriyoruz. Mersin’de 2-3 olan engelli okulumuz, Sayın Valimiz göreve başladıktan sonra 20’lerin üzerine çıkmıştır. Yalnızca bu yılki yatırım programımız içerisindeki engelli okul inşaatlarının sayısı 5’tir. Bu hiçbir ilimizde olmayan bir sayıdır” dedi.

DAVULTEPE’YE ALTI LİSELİ KAMPÜS OKUL

Açıklamasında, Mersin’e bir kampüs okul müjdesi de veren Gül, Vali Güzeloğlu’nun girişimleriyle Davultepe mevkiinde 209 dönüm arazi üzerinde bir kampüs okul projesini 2 yıl içinde hayata geçireceklerini söyledi. Kampüs okulda 6 lisenin yer alacağını aktaran Gül, “300’er öğrenci kapasiteli 2 öğrenci yurdu, spor ve konferans salonları, bilim merkezleri, kafeteryalar, restoranlar şeklinde bir eğitim kampüsü olacak. O projemizin hazırlıkları sürüyor. Bu proje kesinleşti, yarışmaya çıkıldı ve hangi projenin uygulanacağı belli oldu. Yer belli, çok da büyük bir alan üzerinde 209 dönüm ama çevresinden 300 dönüme kadar artırılabilecek. Böyle bir muhteşem projemiz var. Biri Anadolu sağlık meslek lisesi olacak, işin gerçeği belki bunu söylemek erken ama yoğunluk olan bölgelerimizden liselerimizi alıp oraya taşıyacağız ve o liselerden boşalan binalara da ortaokul ve ilkokul olarak öğrenci alıp hizmet vereceğiz. Böyle devasa bir proje 2 yılda tamamlanacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232