banner154
banner235

Mersin Şehir Hastanesi için başvurular başladı

2014 yılında temeli atılan ve 1 Temmuz'da açılması planlanan Mersin Şehir Hastanesi'nin personel alımı için başvurular başladı. 

Mersin Şehir Hastanesi için başvurular başladı
banner255
Temizlik işleri için Çalışma ve İş Kurumu Mersin İl Müdürlüğü'ne (İŞKUR) dün başlayan başvurularda şu ana kadar kayıt yaptıranların sayısının binlerle ifade edildiği öğrenildi. Cuma gününe kadar devam edecek olan başvurulara binlerce kişinin daha başvurması bekleniyor.

Türkiye'nin hizmete girecek ilk şehir hastanesi olacak olan Mersin Şehir Hastanesi inşaatının büyük bölümü bitti. 2014 yılında dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle temeli atılan hastane, bin 250 yatak kapasitesine sahip olacak. Tamamen hizmete girdiğinde 4 bin kişiye istihdam kapısı olacak hastanede günlük 5-8 bin hastaya hizmet verilmesi hedefleniyor. 

1 Temmuz’da açılması planlanan hastanenin personel alım başvuruları da başladı. Çalışma ve İş Kurumu Mersin İl Müdürlüğü üzerinden alınacak bin 600 işçinin alım başvuruları dün başladı. Sadece temizlik işleri için dünden bu yana binlerce kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi. İŞKUR önünde 2 gündür yoğun kuyruk oluşurken, zaman zaman tartışmalar yaşandı. Bazı vatandaşların iş başvurularına çocuklarıyla birlikte gelmesi ise dikkat çekti. Cuma gününe kadar devam edecek başvurulara binlerce kişinin daha başvurması bekleniyor.
 
Polis ekipleri de herhangi bir olaya karşı bölgede güvenlik önlemi aldı. 
Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 13:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meral Melekoglu
Meral Melekoglu - 2 yıl Önce

Sürekli çalışmak istiyorum temizlik işinden de anlarım böyle bir işe ihtiyacım var

Havva
Havva - 2 yıl Önce

Güven lik görevlisi iş arıyorum yardımcı olurmusnuz

Cennet bariskaner
Cennet bariskaner - 2 yıl Önce

Bende bütün gerekli yerlere başvuru yaptım ama bir türlü iş bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim çok ihtiyacım var ise

Cennet bariskaner
Cennet bariskaner - 2 yıl Önce

Bende bütün gerekli yerlere başvuru yaptım ama bir türlü iş bulamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim çok ihtiyacım var ise

tugba
tugba - 2 yıl Önce

Sekreter olarak başvurmak istiyorum kurs bitirme belgelerm mevcut

Serkan Sarkın
Serkan Sarkın - 2 yıl Önce

İş arıyorum tecrübeliyim ofis elemanı olarak görev yaptım mersinliyim 26 yaşımdayım temizlik işindende gayet iyi anlarım.

Orhan bozoglan
Orhan bozoglan - 2 yıl Önce

iş arıyorum mersin devlet hastanesi de

Gurgin ine
Gurgin ine - 2 yıl Önce

Dekeresyun-5354027691


SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257