banner154
banner235

Mersin GİAD'tan Başbakan'a ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Mersin GİAD'tan Başbakan'a ziyaret
banner255

Çankaya Köşkü'ndeki buluşmaya TÜGİK'e bağlı Federasyonlar ve Dernekler katıldı. Mersin Girişimci İş Adamları Derneği'nin de katıldığı toplantıya ilgi yoğundu. 

Başbakan Binali Yıldırım ve TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral’ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıya Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu Başkanı Mehmet Serkan İzol'da katıldı. Toplantının ikinci bölümünde dernek temsilcilerinin sorularına cevap verildi.

MERSİN GİAD ÜYELERİ MERSİN'İN ÖNEMLİ PROJELERİ İLE İLGİLİ BAŞBAKAN'DAN BİLGİ ALDI

Programın ikinci bölümünde basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Üyeleri, Mersin'in başlıca projelerini hatırlatarak, Başbakan Binali Yıldırım'dan projeler ile ilgili bilgi aldı.

Mersin için önemli bir proje olan Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın yapım süreci ve yaşanan sel felaketinden sonra Mersin altyapısının iyileştirme çalışmaları ile ilgili soruları cevaplayan Başbakan Binali Yıldırım; 'Mersin'de yaşanan sel felaketi hepimizi derinden üzdü. Konu ile ilgili çalışmaların takibini yapacağız. Çukurova Bölgesel Havalimanı'nı daha önce oluşan sorunlar nedeniyle biz üstlendik ve 2 buçuk yıl gibi bir süreçte yapımı tamamlanacak' cevabını verdi. 

Toplantı sonrasında açıklama yapan Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu ve Mersin Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzol; 'Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a bizlere kapılarını açıp, sorularımızı cevapladığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Konuşmasında biz genç girişimcilere umut verdi. Bizler de 2017 Yılının ülkemiz açısından çok daha güzel geçeceğine gönülden inanıyoruz. Bizler şehirlerimizin ve Türkiye'nin kalkınması yolunda, karşılıklı fikir alışverişlerinin yaşandığı bu tarz toplantılara tüm üyelerimiz ile birlikte katılmaya özen gösteriyoruz. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz, fakat biz yaptığımız yatırımlarla, ürettiğimiz projelerle Mersin'de yol gösterici rol oynamaya devam edeceğiz. Mersin Girişimci İş Adamları Derneği, Mersin kenti için çalışan bir STK'dır. Biz iş adamları olarak ülkemizin kalkınması adına elimizden gelen bütün fedakârlığı yapmaya hazırız' dedi.

Toplantı toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257