banner154

Mersin'deki eskrim şampiyonası sona erdi

Mersin’de düzenlenen ve 308 sporcunun mücadele ettiği Eskrim Gençler Türkiye Şampiyonası takım müsabakalarının ardından sona erdi.

Mersin'deki eskrim şampiyonası sona erdi
Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından 3-6 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Gençler Türkiye Şampiyonası’nın son gününde bayanlar takım karşılaşmaları yapıldı. Bayan takım müsabakalarında Epe branşında 11, Flöre branşında 7, Kılıç branşlarında ise 4 takım “Türkiye Şampiyonu” olabilmek için mücadele etti.

Şampiyonanın Bayan Epe takım müsabakalarında Adıyaman Gençlik SK Takımı 1’inci olurken, Ankara Eskim SK Takımı 2’inci sırada yer aldı, 3’üncülüğü ise Mersin Ferdi Takımı kazandı. Dereceye giren takımlara ödüllerini Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Üyesi ve Mersin İl Temsilcisi Güzin Yalçın verdi.

Bayan Flöre takım müsabakalarında Mersin Büyükşehir Belediyesi SK A Takımı 1’inci olurken, Bursa Ferdi Takımı 2’inciliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi SK B Takımı da 3’üncülüğü elde etti. Dereceye giren takımlar, ödüllerini Türkiye Eskrim Federasyonu Uluslararası Hakemi Cansu Tor ve Teknik Kurul Üyesi Osman Yalçın’dan aldı.

Şampiyonanın Bayan Kılıç takım müsabakalarında ise Vişnelik SK Takımı 1’inci olurken, Eskişehir Demir SK Takımı 2’inci, Bursa Ferdi Takımı da 3’üncü sırada yer aldı. Dereceye giren takımlara ödülleri Türkiye Eskrim Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Mustafa Kadıoğlu tarafından verildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232