banner154

Mersin'de traktör gelin arabası oldu

Mersin’in Silifke ilçesinde damat, gelini babasının evinden “gelin arabası” yaptığı traktörle aldı.

Mersin'de traktör gelin arabası oldu
Bir süre önce yapılan nikahla hayatını Tuğba Meydan ile birleştiren Emrah Meydan, düğün töreni için traktörünü gelin arabası yaparak süsledi. Önünde “Evleniyoruz” yazan traktörle, Gazi Mahallesi’ndeki kız evine giden damat Emrah Meydan, düğüne traktörle geldi. 

Traktörün römorkunu balonlarla süsleyen damat Emrah Meydan gelin Tuğba Meydan davulcular ve sağdıçlarla birlikte ilçe meydanında konvoylar eşliğinde düğün salonuna geldi. 

Güzergah boyunca vatandaşların ilgisiyle karşılaşan gelin ve damat, diğer sürücülerden de alkış aldı. Düğün salonuna traktörle gelen gelin ve damat davetlilerden büyük alkış aldı. 

Damat Emrah Meydan, traktörü gelin arabası yapmanın eşinin fikri olduğunu söyledi.

Eşinin ilk etapta teklifini biraz garip karşıladığını ama daha sonra kabul ettiğini ifade eden Emrah Meydan, "Traktör konusunda daha önce eşime karşı çıktım. Eşimin traktörünü gelin arabası yapmak istemesi ilginç geldi. İlkler hiç bir zaman unutulmaz. Ben de eşimin kararına saygı gösterdim. Sonrasında benimde kafama yattı. Yaz mevsiminde kır düğün salonunda iyi olacağı düşüncesiyle sağdıcımı davulcuları eşimi alarak traktör römorkunda düğüne gittik" dedi.

Tuğba Meydan ise üniversitedeyken bir farklılık arayışında olduğunu belirterek, "Bu arayışta aklıma traktör geldi. Aynı zamanda biz Yörük çocuğuyuz. Özümüzü yansıtalım istedik. Bize de bir farklılık katar diye düşündüm. Traktör konusunda hayallerim vardı. Düğün zamanı geldiğinde nişanlımı traktör konusunda ikna ettim. Beraber bunu planladık ve istediğimiz oldu" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232