banner154

Mersin'de Kurbanlarını İlaçla Uyutup Soyan Gaspçı, Saklandığı Evde Yakalandı

Farklı illerde vatandaşlara ilaçlı yiyecek, içecek vererek uyutan ardından gasp eden zanlı, Mersin'de saklandığı evde yakalandı.

Mersin'de Kurbanlarını İlaçla Uyutup Soyan Gaspçı, Saklandığı Evde Yakalandı
Her şey bir vatandaşın başına gelen olayı anlatmasıyla başladı. Kendisine kayısı yediren kişi tarafından soyulduğunu anlatan vatandaşın yalnız olmadığı kısa sürede ortaya çıktı. Çünkü aynı vaka farklı illerde de yaşanmıştı. Polis harekete geçti. Kurbanlarını ilaçlı yiyecek içecekle uyutup gasp eden zanlı, saklandığı evde yakalandı.

AYNI YÖNTEMLE ÇOK SAYIDA VATANDAŞIN DOLANDIRILDIĞI ANLAŞILDI

Ankara Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "1 Kasım 2017 tarihli ulusal basında çıkarak, kendisine tanımadığı bir kişi tarafından ilaçlı kayısı yedirilerek uyutulduğunu ve parasının gasp edildiğini beyan eden vatandaşımızın kamera görüntüleri televizyonlarda yayınlandığı esnada, çok sayıda vatandaşımızın televizyon programını arayarak aynı yöntemle kendilerini dolandıran kişinin de kameralarda görünen aynı kişi olduğunu beyan etmesi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde çalışma başlatılmıştır. Ülke genelinde, aynı yöntemle meydana gelen ve failleri tespit edilemeyen gasp ve dolandırıcılık olayları incelenmiş, olayların meydana geldiği iller ile irtibata geçilerek şüphelinin tespiti ile yakalanarak süratle adalete teslim edilmesi çalışmalarına başlanılmıştır" denildi.

CEZAEVİ FİRARİSİYLE BİRLİKTE SAKLANDIKLARI EVDE YAKALANDI

Açıklamada, Kocaeli Gebze'de 5 Eylül 2017 tarihinde aynı yöntemle bir vatandaşımızın 3 bin 500 TL parasının gasp edilmesi olayıyla ilgili Kocaeli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince güvenlik kameraları ve aynı yöntemle suça işleyen şahısların incelenmesi sonucu şüphelinin C.D. olduğunun tespit edildiği bildirilerek, yapılan çalışmalar ve takip sonucu; dokuz ayrı şehirde aynı yöntemle vatandaşların parasını gasp eden C.D.'nin Mersin Mezitli ilçesi Sarılar köyünde birlikte saklandığı cezaevi firarisi S.K. ile birlikte yakalandığı aktarıldı. Hakkında 22 yıl 3 ay 29 gün kesinleşmiş hapis cezası olan C.D. 49 ayrı suçu tespit edilerek, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Kaynak: haberler
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner232