banner154
banner235

Mersin'de kazı mağduru esnafa vali sahip çıktı

Mersin’in Mut ilçesinde altyapı çalışmaları sırasında tarihi eserlerin çıkması üzerine yapılan kazı çalışması nedeniyle iş yapamaz hale gelen cadde esnafına Vali Ali İhsan Su sahip çıkarak, kazı yapılan yerlerin kapatılması talimatını verdi.

Mersin'de kazı mağduru esnafa vali sahip çıktı
banner255
Kazı yapılan Hükümet Caddesi'nde basın açıklaması yapan cadde esnaf, kazılar nedeniyle mağdur olduklarını belirterek toplu halde kaymakamlık binasına yürüdü. Burada yetkililerin gelmesini ve bu olayın çözülmesini isteyen esnafı polis ekipleri sakinleştirdi. Cenaze için Mut ilçesine gelen Mersin Valisi Ali İhsan Su, olayı duyar duymaz kaymakamlık binası önüne gelerek esnafın sorunlarını dinledi.

Esnafla birlikte kazı yapılan yere giden Vali Su, olayı yerinden inceledikten sonra Silifke Müze Müdürü Nilgün Yılmazer'e, “Böyle kazı olmaz bak esnaf mağdur durumda kazılan yerlerde bir şey çıkmadıysa hemen kapatılarak caddenin yol trafiğe açılacak. Esnaf hiçbir zaman mağdur bırakılmayacak” talimatı verdi.

Talimat üzerine, "Bu şekilde olmaz. Efendim bu ayın 25’inde kurul toplanıp karar verecek ona göre kapatılacak" demesi üzerine Vali Su, “Ben anlamam buralar yarından itibaren hemen kapatılacak bu esnaf mağdur bırakılmayacak” dedi.

Daha sonra esnafla kahvehane önünde çay içen Vali Su, "Sizlerin sorunu benim sorunum her zaman yanınızdayım" dedi. Esnafta Vali Su’yu alkışlarla karşılık verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner297

banner256

banner301

banner232