banner154
banner235

Mersin'de içmesuyu şebeke yenileme çalışmaları sürüyor

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından Çiftlikköy Mahallesi'nin yaklaşık 48 bin 900 metrelik içmesuyu şebekesinin yenileme çalışması devam ediyor. 

Mersin'de içmesuyu şebeke yenileme çalışmaları sürüyor
banner255
MESKİ'den yapılan açıklamaya göre, Yenişehir ilçesinde yürütülen içmesuyu yenileme çalışmaları kapsamında, Çiftlikköy Mahallesi'nde içmesuyu sağlayan ana hatlar yenileniyor. Mahallede daha önce yapılmış, yıllardır kullanıldığı için ekonomik ömrünü tamamlamış ve sık sık arızaya meydan veren borular yenilenerek içmesuyu kaybının da önlenmesi hedefleniyor.

Yıllar önce şebekesi döşenmiş su hatlarının geçtiği boruların zamanla aşınmış ve deformasyona uğradığı ifade edilen açıklamada, "Sık sık arızalara da neden olan içmesuyu şebeke hatları uzun ömürlü yeni şebeke hatları ile yenilenecek ve abone bağlantıları tamamlanacaktır. Çalışmalar kapsamında muhtelif çaplarda yaklaşık 48 bin 900 metre içmesuyu şebeke hattı ve 950 adet abone bağlantısı yenilenecektir. 2018 yılı Nisan ayı içerisinde tamamlanması öngörülen çalışmalar ile mahalle daha sağlıklı ve kaliteli içmesuyuna kavuşacaktır" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257