banner154
banner235

Mersin'de güneş keyfi

Mersin'de 28 Aralık 2016'dan beri etkili olan yağmur ve kar, yerini güneşe bıraktı. Mersin sel felaketini üzerinden atmaya çalışırken, güzel havayı fırsata çeviren vatandaşlar, sahil kesiminde güneşin keyfini çıkartıyor. 

Mersin'de güneş keyfi
banner255
Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk havayla birlikte kar ve yağmur etkisini gösterirken, Mersin’de de 28 Aralık 2016 bu yana merkezde şiddetli yağmur, yüksek kesimlerde ise etkili kar yağışı görüldü. 

Kent 29 Aralık'da meydana gelen selden sonra büyük zarar görürken, 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişinin ise aranmasına devam ediliyor. Yurdun birçok yerinde soğuk hava, yağmur ve kar etkisini sürdürürken, Mersin'de güneş 2 gündür kendini göstermeye başladı. Mersin’de güneşin keyfini çıkartmak isteyen vatandaşlar Atatürk Parkı’na akın etti. Kimi vatandaş çocuklarıyla parkta oynarken, kimi vatandaşlar ise banklarda ve çimde güneşlendi. Bazı vatandaşlar ise yürüyüş yaparak güneşli havanın keyfini çıkardı. Havanın güzel olması balık tutkunları için de fırsat oldu. Kimi vatandaş oltalarıyla Atatürk Parkı sahilinde balık tutmanın mutluluğunu yaşıyor. Bazı vatandaşlar ise sahildeki tur tekneleriyle tur atarak, güneşin keyfini denizde çıkarıyor. 
Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye göre, güneşli havanın zaman zaman bulutlu şekilde önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi. 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım