banner154
banner235

Mersin Büyükşehir Belediyespor hazırlıklarına devam ediyor

Bu sene Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde (TB2L) kenti temsil edecek olan Mersin Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Takımı, yeniden birinci lige çıkmak istiyor. Erkek Basketbol Takımı Sorumlusu Hakan Bozbey, "12 kişilik bir takım oluşturduk. İnşallah geçen sene play-off'da yaşadığımız şansızlığı yaşamayacağız ve 1. Lige çıkacağız" dedi. 

Mersin Büyükşehir Belediyespor hazırlıklarına devam ediyor
banner255
2013-2014 sezonunda Beko Basketbol Ligi'nde oynadığı 30 maçtan 7 galibiyet, 23 mağlubiyet alan Mersin ekibi, ligi 15. sırada bitirerek Erkekler Basketbol 1. Ligi'ne düşmüştü. 2014-2015 sezonunda da oynadığı 34 maçtan yine 7 galibiyet, 27 mağlubiyet alan Güney ekibi, ligi son sırada tamamlayarak TB2L'ye düşmüştü. Geçen yılda Mersin'i TB2L'de temsil eden Büyükşehir Belediyespor, oynadığı 22 maçta 17 galibiyet, 5 mağlubiyet alarak ligi 3. sırada tamamlamış, final grubuna kalamamıştı. Bu sene iddialı bir kadro kurarak, yeniden 1. Lig'e yükselmek isteyen Mersin ekibi, transferlerini tamamladı. 12 kişilik bir kadro oluşturan turuncu beyazlı ekip, lige iyi başlayıp, iyi bitirmek istiyor.

Takımla ilgili açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediyespor Erkek Basketbol Sorumlusu Hakan Bozbey, transfer çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. 12 kişilik bir kadro oluşturduklarını kaydeden Bozbey, "Bu sene iddialı bir kadro kurduk. Takımımız yaklaşık 1 aydır çalışıyor. Bu sene B Grubunda mücadele edeceğiz. Ligler önümüzdeki ayın 22'sinde başlayacak. Öncelikle hedefimiz takımımızı birinci lige çıkarmak ve ardından kuracağımız güçlü bir kadro ile Beko Basketbol Ligi'ne çıkmaktır. Geçen yıl şansız sonuçlardan dolayı play-off'u geçememiş, final grubuna kalamamıştık. Geçen yıl özellikle evimizde şansız yenilgiler almıştık. Bu kayıplardan dolayı ligi 3. sırada tamamlamıştık. O yüzden bu seneye daha iyi hazırlanıp, özellikle evimizde daha iyi oynayıp, kayıp vermeden ligi bitirmeliyiz. İnşallah takımımız bu sene gereken mücadeleyi verip, birinci lige yükselecektir. Bu sene özellikle taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232

web tasarım