banner154

Mersin Barosu’ndan öğrencilere bilişim suçları eğitimi

Mersin Barosu CMK Merkezi Başkanı Mert Gözü, Tarsus Pakize Bayraktar İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen ‘Bilişim Suçları ve Alınacak Tedbirler’ konulu seminere konuşmacı olarak katılarak, öğretmenleri ve öğrencileri bilgilendirdi. 

Mersin Barosu’ndan öğrencilere bilişim suçları eğitimi
banner255
Seminerde, bilişim suçlarının, Günümüzde hızla gelişen bilişim teknolojilerinin artan oranda kullanımıyla ortaya çıktığını belirten Av. Mert Gözü, “Bilişim suçları konusunda toplumumuzun her kesimi eğitilmelidir. Özellikle ailelerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin bu konuda bilinçli olması gerekmektedir.
Bireylerin eğitim çağına atıldığı yıllarda, bu tür hassas konularda eğitimler düzenlenerek, bilişim suçu oranlarının azaltılması çok önemlidir” dedi.

Öğrencilerin bilişim araçlarını kişisel, toplumsal ve eğitsel yararlar doğrultusunda kullanmaları gerektiğini vurgulayan Gözü, Tarsus Pakize Bayraktar İlköğretim Okulu’nun, bu konuda duyarlılık göstererek, bilişim suçları oranlarını azaltmaya yönelik seminer düzenlemesinin önemli olduğunu ifade ederek, okul yönetimine teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner311

banner234

banner297

banner256

banner232