banner154

Mehmet İzol: Nükleer Lise, Mersin istihdamına direk katkı sağlar

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (Mersin GİAD) Başkanı Mehmet Serkan İzol, Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’de olması gerektiğini belirterek, Nükleer Meslek Lisesi’nin Mersin’e ciddi bir istihdam sağlayacağının altını çizdi.

Mehmet İzol: Nükleer Lise, Mersin istihdamına direk katkı sağlar
banner255

Nükleer enerji sektöründe ara eleman açığının kapanması için kurulacak olan Nükleer Meslek Lisesi için en uygun şehrin Mersin olduğunu belirten Başkan İzol, ‘Nükleer enerji sektörüne teknisyen açığının ortadan kaldırılması için ara eleman yetiştirecek olan Nükleer Meslek Lisesi projesi oldukça yerinde bir projedir. Bu lisenin nereye kurulacağı büyük önem taşıyor. Türkiye’nin en büyük Nükleer Enerji Santrali Mersin’de yer alıyor. Bu açıdan baktığımızda öğrencilerin daha rahat eğitim alabilmeleri için Mersin bu proje için en uygun şehirdir. Yetkililerin bu ayrıntıyı kesinlikle göz önünde bulundurmaları gerekiyor’ dedi.

‘MERSİN’İN İSTİHDAM GÜCÜNÜ ARTIRIR’

Nükleer Meslek Lisesi’nde eğitimini tamamlayan öğrencilerin Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’nde teknisyen olarak iş başı yapacak olmasının Mersin için ciddi bir istihdam kaynağı olacağının altını çizen İzol, ‘Nükleer Meslek Lisesi’nde eğitimlerini başarıyla tamamlayan binlerce gencimiz, Akkuyu’da istihdam edilecek. Bu da Mersin’in istihdam gücünü ciddi oranda etkileyecek. Bizler bu projenin Mersin’de yer alması için üzerimize düşeni yapmaya hazırız’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner306

banner219

banner234

banner325

banner232